E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Neoriginál rádio

Návody,nápady a zkušenosti s vylepšováním svého auta.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jenda.master
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 555
Registrován: 21 led 2010, 20:00
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoriginál rádio

Příspěvek od jenda.master » 21 kvě 2015, 00:52

tak pak dej info, jak to funguje! :-D
Ford Galaxy II, 1.9TDi 85kW - prodáno

Seat Alhambra II, 2.0TDi 103kW - prodáno

Seat Alhambra III, 2.0TDi 110kW

tomikb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 27 zář 2010, 09:59
Auto: Ford Galaxy 1 1.9 TDi 66 kW r.v.1997
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

autorádio do Galaxy I

Příspěvek od tomikb » 04 črc 2015, 12:43

Ahoj,
možná tady mé dotazy teď budou častěji, protože jsem se rozhodl vrazit trochu peněz do mého zatím skoro vraku Galaxy I :-) Tak snad se zde najde pár ochotných rádců. Předem díky.

Jak je to prosím s autorádii? V mém autě je ještě nějaké staré původní rádio, které bych rád vyměnil. Ideálně za něco takového https://www.alza.cz/pioneer-deh-1700ub- ... tm#recenze. Je ta šířka (nebo i výška) nějak důležitá? Mám v tom kastlíku volné jako by dvě ty pozice. Ideálně bych jednu zaplnil rádiem a druhou nějakou záslepkou. Sám si neudělám téměř žádnou úpravu, takže buď to tam sedne jako prdel na hrnec a nebo mi to bude muset někdo upravit.

Uvítám i tipy na rádio, které bude do toho šuplíku vhodné. Rádio jaké takové neposlouchám téměř vůbec, jde mi hlavně o USB vstup a přehrávání FLAC.

Díky za rady a tipy.
Tomáš.
Naposledy upravil(a) tomikb dne 04 črc 2015, 16:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
the.max
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1406
Registrován: 25 lis 2012, 21:13
Auto: Ford Galaxy IV 2.0.TDCi 154 kW r.v.2017
Bydliště: Bílina, North Bohemia
Obdržel "To se mi líbí": 1 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: autorádio do Galaxy I

Příspěvek od the.max » 04 črc 2015, 16:03

Rádio co tm je, tak je normální 1DIN, které můžeš vyměnit za jiné 1DIN. Další věc jsou kabely a anténa. V některých busech bylo rádoi Sound 2, které nemá vlastní zesilovač, ten je pak jako samostatný blok namontovaný v panelu až pod tou spodní 1DIN pozicí. Takže pokud takové rádio máš, budeš muset odpojit kabely pro reproduktory od zesilovače, v autodílech koupit ISO koncovky na autorádio a propojit. Teoreticky by možná asi i šlo použít ten zesilovač přímo, ale z nového rádia by jsi musel do toho zesilovače dovést signály z Line Out, navíc ten zesilovač asi nebude mít nijak oslnivé parametry. Pak musíš pořešit i napájení rádia. ISO konektor je sice stejný, ale mírně se liší osazení. Kostra bývá vždy na stejném místě, horší je to ale s napájením. Rádio má 2 vstupy pro napájeni, trvalé + přímo z akumulátoru a pak druhé po zapnutí zapalování. To první je k udržení paměti a času, to druhé je hlavní napájení. Pak je tam ještě třetí, ale to je výstup z rádia, používá se pro napájení antény, zapínání a vypínání ext. zesilovaće atd... Tyhle 3 piny se u některých rádií porůznu prohazují mezi sebou, zejména pak u koncernových rádií. U novějších je pak navíc třeba na výstupu pro napájení antény připojena diagnostická linka K-Line, takže pak se lidi diví, že po výměně autorádia jim nefunguje diagnostika. Na tohle si chce dát pozor jak je konektor zapojený, resp. jaké konkrétní rádio tam je a funguje a podle toho případně piny proházet. U antény asi budeš muset řešit napájení zesilovače. Nevím jak je to u SAGI, ale II má tzv. fantómové napájení. Napájení zesilovače jde rovnou z rádia po koaxiálním kabelu. Takže asiz ase budeš muset do autodílů a koupit napájecí výhybku. Při troše snahy se dá použít i výhybka pro napájení televizní antény, je to pořád stejný princip, jen konektory jsou jiné.

A k tomu FLACu, bacha, FLAC se v autorádiích snad považuje za sprosté slovo, najít slušné rádio co FLAC umí není prdel. Mp3, wma, ogg rp atd... to umi kde co, ale FLAC je fakt náhoda. Taky jsem sháněl rádio co bude 1DIN a bude mít DAB+, bluetooth, USB, CD mechaniku, nebude blikat jak vánoční stromeček... Nakonec mám Kenwooda, kterej ale FLACy taky neumí, protože jem nenašel žádné 1DIN co by umélo FLACy, DAB+ abylo 1DIN.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.

Ford Galaxy Titanium 2017 154kW BiTurbo
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 150kW Tiptronic, LPG Tartarini, nezávislé topení B5W-SC s EasyStart R+
Líitám jak utrženej ze řetězu, podle toho to taky vypadá: Obrázek LPG

tomikb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 27 zář 2010, 09:59
Auto: Ford Galaxy 1 1.9 TDi 66 kW r.v.1997
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: autorádio do Galaxy I

Příspěvek od tomikb » 04 črc 2015, 16:27

No. Je vidět, že ty tomu rozumíš hodně, já téměř vůbec. Výsledek je, že vůbec nevím, o čem jsi psal :-) Ale vyplývá z toho pro mě to, že to asi nebude tak jednoduché, jak jsem si myslel a přenechám to někomu povolanému. Díky.

Hugo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: 03 srp 2013, 22:14
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Bydliště: Rovensko pod Troskami
Dal "To se mi líbí": 1 krát

Re: Neoriginál rádio

Příspěvek od Hugo » 05 črc 2015, 03:13

Bezztrátový formát (FLAC,APE,WAV..) zcela bez problému a jednoduše převedeš na MP3,tady bych se nebál.Dělám dost do muziky,tak vím toho dost

Uživatelský avatar
the.max
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1406
Registrován: 25 lis 2012, 21:13
Auto: Ford Galaxy IV 2.0.TDCi 154 kW r.v.2017
Bydliště: Bílina, North Bohemia
Obdržel "To se mi líbí": 1 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoriginál rádio

Příspěvek od the.max » 05 črc 2015, 10:27

No a oto právě jde. Převod z bezztrátového do ztrátového kodeku. Mě osobně a asi i tomikb jde právě o to, vyhnout se tomu převodu. Nevím jak vy, ale já prostě slyším rozdíl mezi FLACem a 320kbit mp3, o nižších bitratech ani nemluvím. Mp3 prostě schází dynamika a navíc jsou tam oříznuté vysoké a nízké frekvence. Ten ořez se sice dá řešit, některé enkodéry umožní nastavit spodní a dolnlní kmitočet, ale i tak to pořád nemá dynamiku. Jako mp3 byl kodek pro minulé roky, kdy byly drahý paměti a tak se muselo šetřit, stejně tak výkony procesorů nebyli nijak oslnivé, ale dnes jsme v 21. století, 8gb karta stojí ani ne 3 stovky, takže ta velikost už není dnes limitující, výkony procesorů taky ne. Spíš je to tím, že každej zná jen zprzněné mp3 se 128kbit postahované z netu, ale nikdy neslyšel to samé ve FLACu. Další věcí je pak i kvalita sluchátek, zesilovače, D/A převodníku atd... Ale když si ale koupím rádio za 10 tyček, tak už by to snad nemusel bejt vyloženě low-end.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.

Ford Galaxy Titanium 2017 154kW BiTurbo
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 150kW Tiptronic, LPG Tartarini, nezávislé topení B5W-SC s EasyStart R+
Líitám jak utrženej ze řetězu, podle toho to taky vypadá: Obrázek LPG

Pretor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: 17 srp 2015, 23:34
Auto: Ford Galaxy I 2.3i 107 kW

Hudba do galaxy 1 - 1997

Příspěvek od Pretor » 27 srp 2015, 09:45

Poprosím o radu s výberom reproduktorov, subwoofra A rádia. Ci dať 2din alebo radšej 1din. Značka to je jedno. Len aby to hralo. Malo by mať navigáciu alebo aspoň zrkadlenie obrazovky mobilu cez android. Cena nieje podstatná. Bude to na splátky . kupovať sa to bude z alza.sk alebo elektrodom Nay. Takže môžem len veci ktoré majú v ponuke. Za každú radu vopred ďakujem.

Pretor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: 17 srp 2015, 23:34
Auto: Ford Galaxy I 2.3i 107 kW

Re: Neoriginál rádio

Příspěvek od Pretor » 27 srp 2015, 18:03

A práve kvôli tomu zvuku som si kúpil Sony Hi-Res WALKMAN NWZ-X2B + 900Watt bednu na zadné sedadlá. A to je iná muzika. Len nejako sa mi nedarí zohnať skladby vo vysokom rozlíšení. Jedna skladba má cca 150mb. Našiel som všetko len platené :(

Hugo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: 03 srp 2013, 22:14
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Bydliště: Rovensko pod Troskami
Dal "To se mi líbí": 1 krát

Re: Neoriginál rádio

Příspěvek od Hugo » 28 srp 2015, 07:15

Chlape kolik ti je, že jsi takový maniak :lol: ,no nic.
Já tedy nevím,ale pokud tam nahodíš bezztrátový FLAC, ten mívá kolem 30-50 MB jedna skladba.A pokud chceš hudbu zdarma,navštiv chutě nějaké warez forum.Třeba war-forum.net tam toho je mrtě.

Pretor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: 17 srp 2015, 23:34
Auto: Ford Galaxy I 2.3i 107 kW

Re: Neoriginál rádio

Příspěvek od Pretor » 28 srp 2015, 08:13

36r.nezmasam nekvalitnu hudbu. Idú po mne zimomriavky z mp3ky. Nemám veľa peňazí ale snažím sa v rámci možností niečo vykúzliť

Hugo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: 03 srp 2013, 22:14
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Bydliště: Rovensko pod Troskami
Dal "To se mi líbí": 1 krát

Re: Neoriginál rádio

Příspěvek od Hugo » 28 srp 2015, 14:51

:twisted: jasný, no tak kdybys měl zájem o nějakou hudbu ve FLAC napiš mi zprávu konkrétně co chceš a kolik.Pokusím se to sehnat

Pretor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: 17 srp 2015, 23:34
Auto: Ford Galaxy I 2.3i 107 kW

Re: Neoriginál rádio

Příspěvek od Pretor » 28 srp 2015, 17:54

Flac mám. Asi 80gb ale ten Hi-Res formát priamo pre ten prehrávač toto nemôžem voľne nájsť. Tie 150mb súbory. To som chcel počuť ako to hrá 24bit/96kHz

Hugo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: 03 srp 2013, 22:14
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Bydliště: Rovensko pod Troskami
Dal "To se mi líbí": 1 krát

Re: Neoriginál rádio

Příspěvek od Hugo » 29 srp 2015, 10:56

Pokud chceš opravdu kvalitu tak s tou velikostí nic neuděláš (150 MB za track je minimum) minimum za album je 1,5 GB.Jinak jakou hudbu preferuješ?To je také celkem důležitá info.To si musíš vybrat.Ale pokud to chceš jen vyzkoušet,tak to pak jo.
Jukni sem,tam se dá něco stáhnout,sice je to vážná hudba,ale na zkoušku....
http://www.2l.no/hires/

Pretor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: 17 srp 2015, 23:34
Auto: Ford Galaxy I 2.3i 107 kW

Re: Neoriginál rádio

Příspěvek od Pretor » 29 srp 2015, 15:40

Super vážnu hudbu môžem. Hrám na klavír.

Uživatelský avatar
Kamillo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 337
Registrován: 20 led 2011, 20:47
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW 2001
Bydliště: Kroměříž

Re: Neoriginál rádio

Příspěvek od Kamillo » 29 srp 2015, 21:43

Chlapi a teď upřímně: vy slyšíte rozdíl v samplování 96kHz nebo 192kHz při 24bitové hloubce? Bity jsou velký rozdíl, ale kHz? A ještě nad 96 za vteřinu? Nemyslím v autě, ale někde v klidu doma? Jestli jo, tak teda smekám a to se vážnou hudbou profesionálně živím. Natočil jsem už 5 CD ve studiích, které lze bez nadsázky řadit mezi špičky v Evropě, ale tam mi to kluci zvukaři pouštěli a ani oni (!) ani já velice rozdíl v kHz kolem těch 96kHz/s v barvě neslyšíme. Jen je vidět rapidní nárůst dat, ukládáno v plné palbě WAV. A podle nich záleží: na co se hraje, jak se udělá zamikrofónování, jakými mikrofony a v jaké místnosti. Mluvím o vážné hudbě. To jsou ty řády si myslím a rychlost měření digitální informace jen pouhé promile. V naší branži je lépe natáčet při "obyč" 24bit 44,1kHz na klavír Steinway za 7 mega, než v rozlišení DVD audio na lepší "kšunt" za pouhý 1 milion. Tady je ten rozdíl v barvě :lol:

Flac je v bezztrátových kompresích bezesporu veliký posun (proti MP3 320kb/s nebetyčný), míň než 24bit už dnes žádné studio snad netočí. Všecko je pravda, ale fakt bych chtěl potkat člověka, který má uši na rychlosti samplu, o kterém tu píšete resp. odkazujete na stránky - mimochodem - na porovnání a otestování moc přínosné :smt023 Ty jsem neznal, díky za výborný link a mějte se ;-)
Naposledy upravil(a) Kamillo dne 30 srp 2015, 22:05, celkem upraveno 1 x.
Host do domu - čagan do ruky :-)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host