E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Kamera do auta

Návody,nápady a zkušenosti s vylepšováním svého auta.
Uživatelský avatar
curtiss
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 10 říj 2012, 17:50
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 96 kW 12/2005
Bydliště: Brno, Vimperk, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta

Příspěvek od curtiss » 19 dub 2015, 18:07

No možná jo. Ale díval jsem se na net a asi se to fakt nesmí. O výhledu nemluvě
http://www.motorkari.cz/tema/?t=155867
Curtiss

Spotřeba průměr 6,4
Město 7,4
Dálnice 5.7/115, 7,2/140
Okrsky 5,7 s vyřazováním

Zimní pneu:
Continental ContiWinterContact TS 850 215/55 R16 97 H
Letní pneu:
Přední DUNLOP - 215/55 R16 97 H - 3.2 bar
Zadní MICHELIN - 215/55 R16 97 H - 2.8 bar

Uživatelský avatar
the.max
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1406
Registrován: 25 lis 2012, 21:13
Auto: Ford Galaxy IV 2.0.TDCi 154 kW r.v.2017
Bydliště: Bílina, North Bohemia
Obdržel "To se mi líbí": 1 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta

Příspěvek od the.max » 19 dub 2015, 18:45

Aha, tak to je zase změna. Poslední info, pár let zpátky, to sice vysloveně zakázané nebylo, ale ať byla kamera kdekoli před čelním sklem, tak to byl vždy problém, protože to brání ve výhledu a to i když to bylo pravém dolním rohu pod známkama. Prostě jim to vadilo. Vždy si našli nějaký důvod a v případě, že jsi s nima chtěl diskutovat, tak teda kameru řešit přestali a začali kontrolovat další věci. A když chtěli, tak proste našli. A pak se vrátili ke kameře. Zkončilo to tak, že zabavili auto do doby, než borec nezaplatil pokutu prej ve výši poloviny ceny auta.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.

Ford Galaxy Titanium 2017 154kW BiTurbo
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 150kW Tiptronic, LPG Tartarini, nezávislé topení B5W-SC s EasyStart R+
Líitám jak utrženej ze řetězu, podle toho to taky vypadá: Obrázek LPG

Píďa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 29 srp 2009, 21:59
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2007
Bydliště: okr. Domažlice

Zapojení autokamery

Příspěvek od Píďa » 13 zář 2016, 21:39

Ahojky, zakoupil jsem si autokameru za přední sklo a zapojil jsem ji do zásuvky ve středovém panelu, avšak v zásuvce je stálý proud a navíc, když kameru zapojím a ona začne nahrávat, tak to ruší příjem signálu rádia. Myslel jsem, že ji napojím někam na pojistku či na jiné dráty, které se po vypnutí klíčku vypnou a kamera se automaticky vypne. Máte s tím zkušenost, kam jste to napojily? Díky za odpovědi

Hugo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: 03 srp 2013, 22:14
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Bydliště: Rovensko pod Troskami
Dal "To se mi líbí": 1 krát

Re: Zapojení autokamery

Příspěvek od Hugo » 14 zář 2016, 15:35

Kamery jsme řešili tuším v Tuningu a já ji mám taktéž jen do autozapalovače a nemám problém s ničím,ani s rušením,prostě dojedu domů,vycuknu ze zásuvky a je to.
A co to máš za značku?Doufám že ne z nějakého slevovaru,to jsou shity.

EDIT: http://ford-galaxy.cz/viewtopic.php?f=2&t=5493

Píďa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 29 srp 2009, 21:59
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2007
Bydliště: okr. Domažlice

Re: Zapojení autokamery

Příspěvek od Píďa » 16 zář 2016, 21:21

Mám tuhle kameru lamax drive c3, myslím, že je dobrá, ale problém bude asi v tom zapalovači, když to ruší. Já právě nechci nic vytahovat ze zapalovače a chci, aby to fungovalo samo.

Píďa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 29 srp 2009, 21:59
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2007
Bydliště: okr. Domažlice

Re: Zapojení autokamery

Příspěvek od Píďa » 29 říj 2016, 12:52

Čauky, tak jsem již udělal zásuvku na 12 V, abych se o kameru nemusel starat. Proud jsem vzal ve středovém panelu z vypínače na vyhřívání sedaček, kam jde proud po zapnutí klíčku. Funguje to parádně a mohu jen doporučit.

MVano
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 160
Registrován: 24 kvě 2015, 11:00
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: Kamera do auta

Příspěvek od MVano » 05 led 2017, 21:19

Pánové kam nejlíp v GIII umístit tu kameru? Po dnešní zkušenosti s autem v mém pruhu a stále se přibližujícím si jí taky pořídím. Pravdu neřekl ani policii a sám proti tomu nezmůžu nic, kamera by ho usvědčila já nemusel platit pokutu taky.

Hugo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: 03 srp 2013, 22:14
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Bydliště: Rovensko pod Troskami
Dal "To se mi líbí": 1 krát

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Hugo » 06 led 2017, 08:46

Já ji mám těsně pod zpětným zrcátkem.Nebrání mi ve výhledu a tak jsem ji tam nechal

OndraZ
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 12 úno 2019, 11:07
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 120 kW
Bydliště: Brno

Re: Kamera do auta

Příspěvek od OndraZ » 22 úno 2019, 12:44

Zdarec všem, mám poměrně dlouhý dotaz.

Před týdnem jsem pořídil Galaxy u svého servismana Fordu a zjistil jsem, že nefungují parkovací senzory. Ani přední, ani zadní. No a nejjistějším viníkem je dodatečně namontované tažné, které určitě působilo rušení zadních senzorů, takže ty jsou vypnuté. Ještě to bude řešit prodejce a třeba přijdeme k nějakému hezkému řešení.

Ale protože mám pocit, že bez toho, aniž bychom sundali kouli, si senzory nezprovozníme, řeším následující dilema. Manželka původně kouli nechtěla a chtěla ji sundat a zprovoznit senzory, teď ovšem zjistila, že by se koule dala použít jako nosič pro kola a že by se koule nakonec hodila.

Tudíž, když nepřijdeme s řešením koule + senzory (btw - máte někdo s tímhle zkušenost, dá se to rozjet i s neorigo koulí?), nabízí se řešení s kamerou do auta, která bude duální (vpředu i vzadu) a bude promítat obraz zezadu na vnitřní zpětné zrcátko (nemám displej LCD, nebo o něm aspoň nevím). Tím by se dala kamera použít jako parkovací kamera, při šikovném natočení.

Máte někdo zkušenosti s tímto: https://www.lamax-electronics.com/cz/ka ... navi-plus/

Navigaci nepotřebuji, BT taky ne, jde mi čistě jen o obraz ze zadní kamery promítaný někam, kde ho uvidím online. Mám zatmavená zadní skla, jestli to hraje roli (myslím, že v noci určitě).

Díky za jakékoli tipy a rady.

Ondra

n-fog
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: 18 říj 2017, 20:29
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 120 kW

Kamera a její napájení

Příspěvek od n-fog » 18 bře 2019, 06:55

Ahoj všichni,
rád bych si pořídil kamerku do auta, dopředu, ale nevím jak elegantně vyřešit napájení. Konkrétně jde o přístroj Navitel R600, kde napájecí kabel
vypadá že je vlastně nabíječka (kamerka má baterii).
Věc se má tak že palubovku mám celkem v původním stavu bez oděrek, nebo opotřebení a bez přilepených nebo visících křížků a panáčků a tak, rád bych tento stav zachoval. Tedy aby mi vedl drát do prostředka do autozapalovače se mi moc nezdá.
Uvažuji tedy o zakoupení další zapalovačové autozásuvky, tu někam skrýt a do ní to zapojit.
Zkoušel jsem se dívat na pojistky pod kastlík u spolujezdce, ale nic tam není obnaženého, jednoduše použitelného, nevím kam napojit přívod proudu.
Také jsem se díval všude možně zespodu i k řidiči, ale vše je tam zakryto.
Velmi by mi pomohla jakákoli vaše zkušenost, např. kudy vést káblík, a hlavně kde jste vy vyřešili napájení atd.
(pro úplnost, a možná je to i v profilu, jde o auto Galaxy III, po faceliftu, r.v. 2011)
Předem děkuji.

Uživatelský avatar
Havran
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 11 úno 2019, 22:29
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 110 kW

Re: Kamera a její napájení

Příspěvek od Havran » 18 bře 2019, 21:00

Ač mám GII, tak snad může pomoci s možným řešením nebo aspoň pro inspiraci.
Od kamery jsem natáhl kabel pod stropem k levému sloupku. Tam pak dolů skrze lištu (drží na třech háčcích). Pak dírou v palubce do pojistkové skříně kam mám vytaženou zásuvku. Ta je napájena ze spínaného kabelu pro autorádio.
Splašený autobus Galaxy 1.9TDi 110kW

Uživatelský avatar
Petr F (Sunny)
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 11 srp 2008, 19:20
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW
Bydliště: Pha 10

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Petr F (Sunny) » 19 bře 2019, 11:03

Ahoj, u "chytřejšího" auta budeš asi muset řešit napájení kamery přes relátko, kde si jako ovládací proud můžeš vytáhnout 12V z osvětlení spínače světel, protože v autě asi nenajdeš 12v pro ovládání rádia, jak píše Havran.
Petr F (Sunny)
Seat Alhambra 2.0 TDI, tm.hnědá, 2015, výbava: téměř všechno
VW Touran 1.2 TSI, tm.hnědá, 2015, výbava téměř všechno, trochu míň než Almara
Suzuki SV650-S, šedá-metal

Uživatelský avatar
jirys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 13 zář 2012, 17:25
Auto: Ford Galaxy III 1.6 TDCi 85 kW

Re: Kamera do auta

Příspěvek od jirys » 19 bře 2019, 14:48

Ja natahl kabel od kamery az do pojistkove skrine u spolujezdce a tam jsem dal rozdvojku na pojistku zapalovace a uz jsem mel napeti pro kameru ...

n-fog
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: 18 říj 2017, 20:29
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 120 kW

Re: Kamera do auta

Příspěvek od n-fog » 19 bře 2019, 21:01

Díky všem, zejména se mi líbí to řešení co píše jirys, jen se zeptám podrobněji, ta rozdvojka na pojistku zapalovače, to je nějaké koupené udělátko, nebo se normálně přeruší kabel a dá tam čokokláda, ze které se vyvedou dva drátky?
A ty tapecirungy na sloupcích (u G III), to jde odcvakat, nebo raději káblík zamáčknout do škvíry mezi sklo a ten sloupek. Ptám se, neboť většinou když oddělávám nějaké plasty nebo deklíky, tak nějaké ty kolíčky zdeformuju i když na to nejdu silou.

Uživatelský avatar
jirys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 13 zář 2012, 17:25
Auto: Ford Galaxy III 1.6 TDCi 85 kW

Re: Kamera do auta

Příspěvek od jirys » 20 bře 2019, 10:08

raději káblík zamáčknout do škvíry mezi sklo a ten sloupek ja to tak také udělal ...

Na ali je těch redukcí hafol ale viděl jsem je někde u u nás ale za nekřesťanskou cenu :

https://www.aliexpress.com/item/Mini-Sm ... st=ae803_3

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host