Logo
Poslední návštěva: 22 čer 18, 23:24:19
Právě je 22 čer 18, 23:24:19

E-shop http://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

[ Příspěvků: 10 ] 
 Petkar - Galaxy III 2.0 TDCi 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW
Původní Galaxy (http://ford-galaxy.cz/viewtopic.php?f=12&t=3912 jezdil v naší rodině od roku 2010 a každý, kdo kdy usedl do "dospělého" auta :-D mi dá za pravdu, že všechno ostatní jsou dětské hračky :-D a vzhledem k tomu, že náš "červený trpaslík" už měl svá léta, nadešel čas pořídit nástupce...

Od začátku jsme měli doma jasno, že to musí být :smt1133: v jednu chvíli jsme koketovali i s Grand Voyagerem, ale pak jsme to nějak zamítli... Bohužel původní dva bráchové z trojčat (Sharan a Alhambra) se nám v poslední evoluci přestaly líbit a tak jsme nakonec zůstali věrni značce a modelu. Definitivní rozhodnutí padlo, když jsme se v předposlední evoluci Galaxky svezli AutoEssa - vůz byl sice krásný (modrá pastelová, panoramatická okna, polokožené sesle), ale bez vyhřívaného okna a s PowerShiftem...

V tu chvíli jsme už přesně věděli, co chceme a šlo pouze o to najít ten správný kus...

V jednu chvíli jsem se už skoro jel podívat na Českých Budějovic na jednoho krásného :smt1133: s nájezdem 124 kkm se serviskou, ale na dotaz, mi bylo řečeno, že je elektronická... tak jsem chvíli ukecával zastoupení Ford pro ČR, aby mi k tomuto vozu poskytli údaje ze servisky. Sice mi nic podrobného neřekli, ale potvrdili, že v servisce měl vůz hodně přes 200 kkm a "silně nedoporučovali nákup" a tak jsem hledal dál...

Až jsem objevil na Kladně človíčka, který se specializuje jenom na S-Maxe (toho jsme nechtěli, přišel nám malý :-D), Galaxy a Mondeo... nic jiného z Německa "netahá"... Korektní jednání, na webu serviska s razítky servisu v Německu, kterou jsme hned ověřili (to bylo v pátek), v pondělí jsem jel auto omrknout s mechanikem (vše sedělo jak s tím, co tvrdil prodávající, tak s tím, co potvrdil servis v Německu) a v úterý jsem auto přivezl... ve středu absolvoval dovozovou STK a přihlášení a dnes jsme již na CZ značkách...

Seznamte se, prosím:
  • Datum výroby: 3.11.2011
  • První přihlášeno do provozu 11.1.2012
  • Barva: černá metalíza
  • Provedení: Titanium
  • Motorizace: 2.0 TDCi 103kW (no, ano, tohle je jediné, za čím mi bude smutno ze starého galaxy, po chiptuningu měl 120 kW a nehorázný zátah po roztočení turba, tohle je taková "mírná síla" :-D)
  • Najeto: 155 000 km (potvrzených)
  • Nebourané...

Výbava:
  • Xenonové světlomety
  • Přisvěcování do zatáčky
  • Automatické zapínání světel
  • IR přední vyhřívané sklo
  • Automatické stěrače
  • Multifunkční volant
  • Ford Covers+ Displej
  • Navigace
  • Vyhřívané přední sedačky
  • Couvací kamera (silně návykové :-D)
  • "Sportovní" přední sedačky (tedy, pokud se v :smt1133: dá o něčem takovém mluvit, ale ve specifikaci jsou :-D)
  • Tažné zařízení Westfalia - mechanicky sklopné (velice šikovné :-D)
  • Přední a zadní parkovací senzory
  • Střešní schránky (nutno rozebrat a promazat mechanizmy...)
  • Litá kola Ford
  • Tempomat a "omezovač" rychlosti
  • Třízónová automatická klimatizace
  • Ford Premium Sound

A to je asi vše...

Nad rámec standardní výbavy si majitel v Německu nechal namontovat držák telefonu (je vidět na fotkách), bohužel se k žádnému z našich telefonů nehodil, tak jsem ho odmontoval a zatím je to takhle, ale až půjde auto na výměnu oleje, nechám celý držák vyndat...

Koho by zajímala cena, stál nás 380 kKč na dovozových značkách... docela ranec, ale zatím maximální spokojenost...

Jo a zatím zjištěné závady (není růže bez trnů :-D)):
  • Nesvítíci levá parkovačka (vypálená žárovka, zkusil jsem jí vyměnit dle návodu, ale jak někdo trefně poznamenal - galaxky asi neumí číst, neboť lakonické konstatování: 1) vyšroubujte šroub (to jsem ještě zvládl, aniž by zapadl do nárazníku) 2) demontujte světlomet (to už jsem nezvládl, neboť by to končilo destrukcí světlometu...) nechám to na výměnu olej a první servis, žárovky se na obou stranách vymění za LEDkové a bude pokoj...
  • Prostřední zadní pás hůř navíjí a zůstává malinko viset (ale možná se časem srovná...)
  • Promazání mechanizmů středových schránek - zasekávají se (to snad zvládnu sám :-D)

A teď už pár fotek:

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

15 srp 16, 19:18:49
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.2 TDCi 129 kW
Tak vitej :smt041 :smt041 moc pekny :smt1133: at slouzi a dela jen radost a hodne stastnych km. :-D

17 srp 16, 19:25:24
Uživatel

Tak najeto prvních cca 5000 km s "novým" :smt1133:

Již opraveno:
- nesvítící pravá obrysovka => obě vyměněny za LED žárovky
- nezavírací kastlíky ve střeše => rozebráno, prostudován mechanizmus, opraveno :-)

Nad rámec výše uvedeného počeštěn Convers+ a navigace, včetně zapnutí dalších "blbinek", které v základu nebyly:
- Grafický+zvukový parkovací asistent na displeji FL Convers+
- Digitální rychloměr a tempomat na FL Convers+
- Teplota motoru a napětí baterie na FL Convers+
- Automatické zamykání auta při rozjezdu s domknutím pokud někdo vystoupí a znovu se auto rozjede
- Indikace zapnutí a akt. výkonu elektrického příhřevu na displeji pro FL Convers+
- Softwar. přidání snímání tlaku v pneu u aut, které je nemají z výroby a chybí jim kabeláž a antény u kol
- Travelpilot MCA update fw, čeština v menu i pro hlasové navádění, instalace nejnovější mapy s možností si ji v dalších letech aktualizovat sám
- Přidány hodiny na Convers+

Dále bylo provedena regenerace DPF...

Aktuálně řeším denní svícení - přídavné, neboť na to stále zapomínám :-) u starého Galaxy jsem to měl automaticky a nemusel řešit...

A čeká mě servis ve 160 tis. km...

Nesrovnatelný komfort proti G2, akorát trošku vyšší spotřeba cca 7,6l/100 km, ale to přičítám tomu, že buď:
- jezdíme krátké trasy do cca 10 km nebo
- dlouhé rychlé dálniční štreky (550 km Praha-Brno-Bratislava-Střední Slovensko) s časem kolem 5,5 hodiny i s přestávkou tj. průměr cca 110 km/h nebo
- štreka Praha-Portorož (Slovinsko) s přejezdem Alp s rychlostmi lehce za limitem (cca 115 km/h nebo 135 km/h).

Pokud bych jezdil normální trasy, počítám, že se dostanu někam pod 7 litrů...

29 zář 16, 13:53:04
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Ta spotřeba ,to je zcela jistě krátkými tratěmi.Mám to taky okoukaný,pokud jsem jezdil denně cca 100 km spotřeba pod 7 l,jinak přesně jako ty teď jezdím jen 12 km denně a spotřeba 7,4 l.
Celkem se divím,že přítel MVano,jezdí ještě míň a má spotřebu dlouhodobou 6 l.Je dobrej :)

02 říj 16, 23:08:36
Uživatel

Jako, kdybych se loudal na pětku 60 km/h a motor nevytáčel nad 2000 ot./min. budu mít taky spotřebu kolem šesti litrů... ;-)

Ovšem pak se "úspora" projeví jinde :smt023 V současné chvíli mám rychlostní průměr dle palubního PC od nákupu cca 75 km/h...

03 říj 16, 15:12:46
Uživatel

Upřesním. 50km/h jedu na trojce, šestku dávám jenom na dálnicích a rozjíždím se s pedálem na podlaze, pokud se stihne motor ohřát. Lehkou nohu sice mám taky, ale je to tak půl na půl s jízdou na podlaze. Nejezdím jenom krátké, ale opravdu denně do práce 2km a pak taky zpět. No a často v ten samý den dalších 5-7km a taky zpět. Nikdy ne hned po sobě. Pokaždé motor vystydne. Moje spotřeba stoupá na 6,5-7 litrů jedině s klimatizací v létě a na dálnici. Na nádrž najedu zatím vždy víc jak 1000 km. Tankuju, když to hlásí dojezd cca 100- 200km. Nic jiného než naftu, bez jakýchkoli příměsí netankuju.
Zkoušel jsem jet pomalu na vyšší převodový stupeň. Vždy byla okamžitá spotřeba o dost větší, než když se motor točil cca 2000 a něco málo přes/min. Na tempomat, na trojce, ve městě, při 50km/h, mám spotřebu na rovince od 3,5 do 5 litrů.
A baví mě to sledovat... :-)

03 říj 16, 19:34:19
Uživatel

Tak jsem včera dle návodu Kasílka nalákal do :smt1133: světla pro denní svícení :smt041 Ještě potřebuji dodělat relátko na spínání mlhových světel a maximální spokojenost :-D

10 říj 16, 9:06:17
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.2 TDCi 129 kW
Zitra ti to zkontroluji :smt1133: :-D :-D

19 říj 16, 19:24:56
Uživatel

Leda by jste s kamarádem chtěli čekat, až pro mě manželka přijede ;-)

20 říj 16, 10:05:06
Uživatel

Tak s "novým" :smt1133: najeto cca 20 000 km.

Od popsaného pouze "opravená" řídící jednotka denních světel (asi byla nakopnutá od začátku a blbla už u červené, ale teď je to vyřešené)...

A včera jsem nechal "čipovat" se zápisem do velkého TP. Měl jsem sice nabídku od Kasílka na přehrání SW v řídící jednotce motoru továrním nastavením na 120kW, ale jednak jsme se nějak nedovedli časově srovnat a pak přece jenom ve ně trošku vrtal červíček, zda to bude ono a zda při technické kontrole nebude problém... a tak další věc, kterou, ale nemůžu posoudit, je tovární nastavení pro 120 kW, které, pokud bude podobné jako u 103 kW verzi, je pro mě takové "tupé" letargické... prostě potřebuji, abych při přišlápnutí plynu a potřebě akcelerace auto popohnal vpřed a neřešil, zda se výkon dostaví nebo ne... já vím, :smt1133: není závoďák, ale když jedu po dálnici, nebo potřebuji předjíždět na kratším úseku, výkonu není nikdy nazbyt :-D

A tak jsem šel nakonec tam, kde už jsem jednou nechal auto čipovat - http://www.autochip.eu/cz/chiptuning/ta ... dci-140hp/

A výsledek? Měření výkonu na brzdě 121,5 kW a kroutící moment 389,9 Nm, ale co je pro mě důležitější, zmizela "tupost" auta, dá se s ním jet kliďánko a na pohodu, ale když potřebuješ a přitlačíš na plyn, auto zatahuje a to i v rychlostech, u kterých se mu už moc akcelerovat nechtělo...

Uvidíme, co přinese čas...

13 črc 17, 12:50:20
 [ Příspěvků: 10 ]