Logo
Právě je 19 zář 18, 1:30:18

E-shop http://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Rozvody 2.3 16V 107 kW 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 2.3i 107 kW
Odpovědět s citací
Ahoj, rozvody u motoru 2,3 107 Kw jsou řetězem, nevíte jestli běhají v oleji? Předpokládám, že ano. Interval pro výměnu mě řekli ve Fordu po 250000 Km. Také mě zajímá, musí li motor při výměně rozvodů ven?

07 úno 13, 17:56:04
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi 85 kW Ghia automat
Odpovědět s citací
ahoj, ano rozvody běhají v oleji, tedy jsou součástí celého motoru a vedou až do olejové vany.
Jsou tam dva řetězy. Ten horní jde od kliky na ovládání ventilů a dolní jde do vany k vyvažovacímu hřídeli.
Ten horní jsem měnil v cca 260tis., byl trochu vytahaný, ale měnil jsem ho jen proto, že mi odešel napínák řetězu.
Dolní byl ok.
Motor jít ven nemusí, já to dělal na zemi s malým heverem, ale je tam trochu špatný přístup, ale jde to.

01 led 17, 18:57:07
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 2.3i 107 kW
Odpovědět s citací
dobrý je taky zkontrolovat zátku na olejovým čerpadle - ráda se povoluje a pak čerpadlo dává menší tlak - dlouho svítí kontrolka mazání po nastartování. No a měla by se vyměnit i dlouhá vodící lišta dlouhýho rozvodovýho řetězu. Když se rozpadne napadá dolů k ozubenýmu kolu, to zbytky plastový lišty rozemele na sračky, olej to spláchne dolů do vany, sací koš pak nasaje ten kentus ....
Nový hydronapínák rozvodový kladky co šponuje řetěz snad netřeba ani připomínat ..
Kdyžtak nový lišty i řetězy mám.
Edit: téměř stejný rozvody byly i ve sieře dohc a nalítali klidně 500 tis. km. Lišta ale většinou byla ko. Neber to jako doporučení nechávat tam ten řetěz a lištu tak dlouho :twisted:

01 led 17, 21:25:42
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ]