Logo
Právě je 09 pro 18, 22:47:23

E-shop http://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 Syčení v motorovém prostoru 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 81 kW
Odpovědět s citací
Zdravím, mám Galaxy I 1,9 tdi 81 kW. V poslední době se mi zdá, že když jedu tak při větším tahu se z pohledu řidiče na levé straně ozývá syčení jak kdyby ucházel vzduch nebo tak něco. Procházel jsem hadice zkoumal to, ale na nic jsem nepřišel... Dělá to hlavně při jízdě do kopce ve větším tahu když se přidá víc plyn... Nevěděl by někdo prosím, čím by to mohlo být, popřípadě co to je? Co hledat na co se zaměřit? Předem všem děkuji za reakce ;-)

28 dub 14, 15:22:40
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 2.0i 85 kW
Odpovědět s citací
Na levé straně je Klapka vnitřního okruhu, která řízená ventilem, přes který jde podtlak. Možná tam bude tvůj problém.

Obrázek

30 dub 14, 6:07:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Odpovědět s citací
Děkuji za typ, bohužel nevím o co se jedná :-D Pokud to má něco společného s topením, nebo klimatizací tak zde vše funguje... Jen se bojím, aby to nemělo něco společného s turbem, při stejné plynulé jízdě to syčení vůbec slyšet není, ale pokud se přidá víc plyn třeba při předjíždění tak to syčí a docela hodně :-/

02 kvě 14, 16:02:52
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW 2001
Odpovědět s citací
Přesně to řešil můj známý - nejdřív prohlédl všecky podtlakové hadice, jestli není někde prasklá a nakonec to byla unavená spona, kvůli které vnikala netěsnost, která se projevila až při zvýšení tlaku (přišlápnutí plynu). Dal ji druhou a je po "syčákovi" :-D

02 kvě 14, 16:13:24
Uživatel

Odpovědět s citací
Díky za typ ;-) ještě tu sponu najít bylo to první co mě napadlo prasklá hadice, nebo něco podobného, ale to jsem procházel a nic jsem nenašel... no budu hledat dál :-D hlavně při sešlápnutí plynu na neutrál to skoro slyšet není, ale jak se jede tak syčí...

02 kvě 14, 16:29:15
Uživatel

Auto: VW Sharan I 1.9 TDi 81 kW
Odpovědět s citací
Pokud to dělá v rozmezí otáček motoru cca 1900 - 2500 je to spojka. Nediv se, je to tak. Prostě při přenosu toho velkého kroutícího momentu to dělá. Mě to dělala spojka také a pak jsem zjistil, že tam místo dvouhmoty byla jednohmota. Po výměně vše OK.

20 čer 14, 20:22:28
Uživatel

Odpovědět s citací
Tak díky za typ, v tomto rozmezí otáček to tak nějak dělá ale když se mírně přidává plyn tak nic a jak se přišlápne k podlaze tak to začne syčet... a pokud by byla spojka v hajzlu tak by při velkym kroutáku musel otáčkoměr zvyšovat otáčky a auto by podle toho nezrychlovalo a spojka by prokluzovala ne?

01 srp 14, 20:19:49
Uživatel

Auto: VW Sharan I 1.9 TDi 81 kW
Odpovědět s citací
Neprokluzovala. Jenom se takto projevuje projevuje jiný typ spojky, než tam má být. Vždy to bylo nejvíce slyšet třeba při zařazené 4 nebo 5 v tom rozmezí otáček a záběru motoru. Čím větší záběr, tím hlasitější zvuk. Pak se mi začalo projevovat i škubání spojky při rozjezdu, to bylo hrozné a šla pryč. Zjistil jsem, že tam byla jednohmota. Ještě jí tady někde mám schovanou. Setrvák je prakticky nový.

07 srp 14, 7:23:26
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ]