Logo
Poslední návštěva: 25 čer 18, 18:54:58
Právě je 25 čer 18, 18:54:58

E-shop http://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

[ Příspěvků: 5 ] 
 Zadné tlmiče 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 2.3i 107 kW
Zdravím ktoré z týchto dvoch značiek tlmičov Kayaba alebo Meyle by ste mi odporučili na Galaxy ?

17 zář 15, 16:29:22
Uživatel

z cenové relace pro normální lidi, tak za mě určitě Kayaba Gas-a-Just :smt023 jsou tužší a s plně naloženým autem fungují výborně.
nemá smysl šetřit pár stovek, když tlumiče vydrží cca 100.000km.
škoda, že nedělají i přední Kayaby tužší.

přední mám Sachs, jsou dobré, ale občas bych uvítal kdyby byly malinko tužší.

17 zář 15, 20:36:48
Uživatel

V aute sa budem voziť celý rok sam. Len ja a sedem prázdnych sedadiel. + 55L lpg. Miesto rezervy.
Na výber mám len tieto.
DENCKERMANN - 44 €
KAMOKA - 37 €
SRL - 39 €
KAYABA EXCEL G JAPAN - 79 €
OPTIMAL GERMANY - 58 €
STATIM POLAND - 38 €
MEYLE GERMANY - 62 €
SACHS SUPER TOURING GERMANY - 83 €
MONROE GERMANY - 77 €
BILSTEIN B4 GAS GERMANY - 115 €
MAXGEAR - 41 €

17 zář 15, 21:44:50
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 2.8 V6 150 kW
Hmm, tak z tohohle bycha si vybíral mezi Kayabou, Sachsem a Bilsteinem. Kayaba bude relativně měká, mám je na předku a když vlítnu občas rychleji do zatáčky, připadá mi že ještě kousek a budu brousit zrcátkama asfalt :-D V zadu mám tvrdší gas a just S prázdným zadkem a 17" kolama, je to děsnej žebřiňák. Po naložení OK. Bilstein B4 jsou kvalitní, ale v podstatě cestovní tlumiče, sportovnější a tvrdší jsou B6. Sachs neznám. Teda znám, ale nevím o nikom do kdo by na nich jezdil. U ostatních bych se bál kvality, zejména pak u všech těch polskejch a čínskejch, aby nebyli po půl roce zase na výměnu. I když fakt je, že zadní se dají vyměnit v pohodě i na parkovišti před panelákem, což o předku se říci nedá. Druhá věc je, jestli se ti s tím chce 2x do roka srát jen proto, že ušetříš pár zlaťáků.

Ford Galaxy Ghia 2001 V6 150kW Tiptronic, LPG Tartarini Seq, nezávislé topení B5W-SC s EasyStart R+
Líitám jak utrženej ze řetězu, podle toho to taky vypadá: Obrázek LPG

18 zář 15, 20:50:20 Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

kdyz ne gas-a-just, tak bych zkusil ty Sachsy. mám je na předku a jsou dobry. zaleží co od toho chceš, někdo má rád komfort, někdo tužší tlumiče. jezdím na 15", takže s lpg, tažným a půlkou benzínový nádrže to žebřiňák není.

jde o to, že s naloženým autem jsou suprový :smt023 což ne každý tlumič zvládá. s prázdným jsou samozřejmě ok, ale jejich opravdová kvalita se pozná až s plně naloženým autem. a jestli na kouli vozíš nosič kol s kolama, nebo taháš vozík, tak jiný tlumiče, z cenové relace do 1500,-- za kus nepřichází v úvahu.

když jsem je namontoval a ještě jsem neměl lpg, tažné, tak prvních cca 1000km jsem si to trošku vyčítal a musel jsem upustit zadní pneu....páč ve městě se to nedalo :lol: pak si sedly...přibylo cca 60-70kg vzadu a nemůžu si je vynachválit :smt023

FEBI neznám, ale špatný by být neměly, kvůli ceně bych vzal Sachs.

a febi B6, kony, hp sporting..... otázkou je jestli to má smysl na tyhle starý vrány :smt1133:

19 zář 15, 12:32:10
 [ Příspěvků: 5 ]