Logo
Právě je 26 zář 18, 3:03:05

E-shop http://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Řazení 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 2.0 85 kW r.v.1997
Odpovědět s citací
Ahoj lidičky,
nevím si rady se zpátečkou, přijela jsem, chtěla dát zpátečku a málem jsem vzala sloupek předsebou, zpátečka prostě nemaká, nemohl se tam vyvlíknout nějaký lanko nebo tak něco, kroužek zvednout jde, ale ať dělám co dělám zpátečku tam prostě nedám, museli do mě dokonce strčit abych vůbec zaparkovala :roll:

16 říj 08, 14:33:31
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW
Odpovědět s citací
Pri neutrále zatlač páku smerom dolu a radíš ako jedničku, auto by sa malo začať pohybovať do zadu.

16 říj 08, 16:27:43
Administrátor

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2012
Odpovědět s citací
Na Galaxy I se řadí zpátečka jinak než na Galaxy II. :wink:

16 říj 08, 16:30:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Odpovědět s citací
Hop, tak to som nevedel bola to dobre mienená rada a skúsenosť s manželkou.

16 říj 08, 16:35:30
Uživatel

Odpovědět s citací
Řadit kupodivu umím :roll: , i když jsem ¨jen¨ ženská, ale v tom to nebylo. Nějak se to seklo a až po nějaký době se to mému drahému muži podařilo rozchodit, ale ani on neví v čem to bylo, každopádně teď to už funguje, pochopitelně jsem si už vyslechla spoustu úžasných poznámek typu mě to jde, co ty s tím autem děláš???? :roll: Ještě pár takových poznámek a bude :axe: . Ale díky moc za pomoc :P

16 říj 08, 19:00:44
Uživatel

Odpovědět s citací
Něco podobného se stalo mé manželce, když jsme měli ještě kdysi Mitsubishi Lancer - při couvání vypadlo jedno táhlo a naopak zpátečka nešla vyřadit.
Obrátila se tedy na nějakého kolemjdoucího, jestli by jí nepomohl strčit auto zpátky do řady parkujících a ten si asi pomyslel: "blbá blondýna neumí řadit!".
Když mu ale žena vysvětlila problém a v reálu ukázala, že zpátečku nedostane ven, čuměl jak vrána a společně to zatlačili přes vymáčknutou spojku zpátky.

Oprava: sundat manžetu řadící páky, zkontrolovat uchycení táhel a případně seštelovat kulisu řadící páky ...

Suzuki SV650-S, šedá-metal, 53kW, bez střechy, bez zpátečky...

17 říj 08, 8:02:37
Uživatel

Odpovědět s citací
Ahojky lidičky,
tak opět se nám přihodilo to, že nešlo zařadit ani zpátečku, ani pátou rychlost :axe: . ale řešení se našlo! A nebylo to ani nijak složité - pod táhla se nám nějakým záhadným způsobem dostala desetikoruna! :roll: . Takže problém vyřešen a doufám, že se už nebude opakovat :smt041 Doufám, že jste se tímto příspěvkem taky pobavili tak jako já ! :lol:

02 lis 08, 22:33:27
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 81 kW r.v.2000
Odpovědět s citací
Pánové,co by mohlo bejt jako příčina,mam známýho a tomu zůstává viset zařazená zpátečka.
a normálně jí nevyndá ,musí na rampu,jeden šlápne spojku druhej dole vyhodí kvalt.
díky :smt100

16 bře 09, 9:55:48
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW r.v.01
Odpovědět s citací
Neřešilo se to tady ,ale jsou to nejspíš vypadený lanovody řazení.Nebo a to je horší špatný dvouhmotový setrvačník.

Seřízení lanovodů řazení:

1 - vyjmout popelník, pod ním jsou první dva šrouby

2 - vycvaknout a zvednout koženou manžetu řadící páky abychom měli přístup pod ní, tam jsou další dva šrouby

4 - odšroubovat je a vyjmout ten zaoblený plastový kryt co je v něm popelník a řadička, je na oněch čtyřech šroubech (tuším na klíč 8 nejlépe gola, případně křížový šroubovák)

5 - potom odstraň protihlukovou izolaci kolem řadící kulisy, pod ní by měly jít vidět držáky lanovodů před řadící kulisou

6 - zkoušej řadit všechny rychlosti a pozoruj mechanismus jak pracuje, levý lanovod se pohybuje při pohybu páky dopředu a dozadu, pravým lanovodem pohybujeme pákou do stran (bývá odlišen modrým bovdenem), sleduj tyč páky a při řazení by měla na všechny strany při plném dořazení jít stejnoměrně ke kraji příruby kulisy, pokud se při řazení na některou stranu tyč páky opírá o přírubu a na druhou se jí nedotýká, je třeba seřídit polohu upevnění konce lanovodu

7 - před seřizováním je třeba dát na převodovce neutrál, to uchycení lanovodů je jednoduchý patent, stačí zatlačit posuvnou pojistku proti pružince a konec lanovodu můžeme vyjmout z drážkované části, můžeš si poznačit původní polohu drážkového konce lanovodu bílým fixem, pak najdi střed páky v kulise a taky na lanovodu citem najdi střed v možné vůli (na převodovce musí být neutrál) a v této poloze zacvakni konec do džáku, můžeš seřídit oba nebo podle potřeby jen jeden lanovod

8 - pak udělej zkušební jízdu a řaď všechny rychlosti, podle potřeby seřízení opakuj až k dokonalosti

mně šla hrozně těžko zpátečka a teď jde jako po másle, ikdyž já měnil celé lanovody, tak to seřízení může pomoct, teoreticky díky dobře seřízeným lanovodům se zvýší jejich životnost, nejsou tolik namáhané! .......můžete se tak vyhnout složité výměně

Dovolil jsem si použít příspěvků od jiných.

16 bře 09, 11:03:42
Profil ICQ
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 66 kW r.v.1996
Odpovědět s citací
Čau fordáci.Zničeho nic mám problém ze zpátečkou.Nemůžu ji tam občas -čím dál častěji dostat.Naposledy jsem zjistil,že když dám ostře jedničku,tak najeddnou zpátečka existuje.Nemáte někdo radu co to znamená.Díky

29 bře 12, 10:50:47
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 66 kW r.v.1997
Odpovědět s citací
zkus kontrolu tahel razeni,muzou byt "unavene"

30 bře 12, 22:05:10
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 66 kW r.v.1995
Odpovědět s citací
Ahoj, na galaxym 97.rok 1.9tdi 66kw 1Z, mi nejde zařadit zpátečka, stalo se mi to poprvé, nečekaně, všechny rychlosti jdou bezproblémově, beze změny, jen když chci zařadit zpátečku, jakoby tam vůbec neexistovala! Nemá někdo podobnou zkušenost? Do poslední chvíle šla zařadit lehce. V servise mi řekli že nejspíše bude v háji převodovka, že bude ohnutá vidlička řazení...to se mi nezdá, prosím poraďte. Díky

29 čer 16, 15:54:18
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ]