Logo
Právě je 13 pro 18, 11:59:10

E-shop http://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Parkovací kamera 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW
Odpovědět s citací
Ahoj kolegové, kolegyně.
Chci do auta pořídit parkovací kameru, rad bych se zeptal, jestli s tim mate nekdo nejake zkusenosti.
Co jsem prosurfoval, tak existuji dva typy: Jeden se vrta do narazniku a "kouka" prakticky vodorovne, druhej typ se dava nad SPZ a nje namiren sikmo dolu. Pripada mi praktictejsi ten druhy typ, kde je sance dostat do zaberu i naraznik, lip se tedy odhaduje, kolik mam za zadkem opravdu prostoru. Je to tak, anebo naraznik do zorneho pole vubec nezasahuje?
Dalsi dulezita vec je asi zorny uhel, ten se pohybuje mezi 85-120 stupni. Ma to velky vliv na kvalitu obrazu a funkcnost?
Dekuji za vase postrehy...

25 říj 08, 20:53:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Odpovědět s citací
Nikdo nic? Nikdo si nenataci, co se mu deje za zadkem?

No ja uz jsem se rozhodl. Prastil jsem se pres kapsu a objednal toto:
http://www.spal.cz/kamera-umistena-v-podlozce-pod-spz.html?id=16628

Je fakt, ze na trhu jsou i o dost levnejsi. Ja nechtel kameru primo do narazniku, tam staci malej tukes a je po ni.
Jsem na to zvedav, budu kdyztak referovat. Teda az to namontuju, coz bude kdovi kdy...

29 říj 08, 22:36:02
Uživatel

Odpovědět s citací
Dnes jsem je tak z nudy taky pokukoval po kamere a tohle se mi moc libilo dej vedet jak to funguje,podle me je to nejlepsi reseni.

29 říj 08, 22:51:30
Profil ICQ
Uživatel

Auto: VW Sharan II TDi PD 85kW
Odpovědět s citací
To Pinos: Tak jak ta kamerka 8) Už fachá ??? Sem si konečně nahodil převodník signálu do navi a už čekám akorát na tvoje reference :D smt024 smt028

08 led 09, 19:15:14
Uživatel

Auto: Ford GalaxyI 2.0i 85kW DOHC
Odpovědět s citací
Pinos:napiš jak to funguje a jestli ta kamera splnila tvoje očekavani.Ja oni uvažuji taky.Dik za recenzi.

08 led 09, 22:55:46
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW
Odpovědět s citací
Já jsem si konečně před svátky namontoval couvací kamerku. Mám ji umístěnu v tom plastovém dílu s osvětlením SPZ. Výhody: vrtání do plastu, snadná montáž a umístění relativně vysoko (kvůli špíně). Nevýhody: kamera kouká vodorovně a natočil jsem ji mírně na pravou stranu, levou vidím v zrcátku.

Montáž proběhla celkem bez problému, stačilo si v chytré knize zjistit jak se sundává tapec zadních dveří. Nejdřív jsem plánoval umístění kamery dovnitř což mělo některé teoretické výhody (zloději, špína, jednodušší montáž) ale v praxi se to ukázalo jako nepoužitelné, protože obraz se zrcadlil a kamera viděla sama sebe.

Ten plastový díl ve dvojce je má úplně přesnou velikost na kameru, jen je potřeba ji dát úplně na spodní hranu. Já jsem to vyvrtal kousek výš a tak mám plast jemně odchlípnutý a kamerku mírně nahnutou na pravou stranu. Chyběl mi zhruba 1mm, sakra...

Tažení kabelu dopředu byla brnkačka, doporučuji použít průchodku v levém rohu zadních dveří, páč pravá strana je napěchovaná kabelama a konektor tam neprostrčí ani Copperfield. Já šel pochopitelně pravou stranou, takže jsem musel proděravět průchodku a táhnout kabely zběsile pod gumou kryjící plech. Zbytek cesty jsem šel vrchem, kabel je jednoduše schovaný pod okrajem střešního tapecírunku. Žádné rozebírání, stačilo odchlípnout gumu, jemně vtlačit kabel a pustit gumu. Jelikož mám zobrazování na displeji od rádia, tak jsem táhnul i druhý kabel (napájení) který vysune displej při zařazení zpátečky. Místa na oba káblíky bylo dost, protažení až dopředu trvalo asi 3 minuty.

Couvání s kamerou je silně návykové, zejména v kombinaci s parkovacíma senzorama. Ve dne vidím nádherný barevný obraz s efektem rybího oka a v noci funguje infra, obraz je šedobílý a přisvětlený couvačkama. Mám relativně velký 7palcový displej ale couvat jen na kameru bych nedoporučoval. Přece jen mám kameru vysoko a nevidím v ní hranu nárazníku. To mi hlídají senzory. Kamera je náchylná na špínu, za mokra se rychle potáhne marastem a obraz je nečitelný. Za sucha problém není. Obraz z kamery samozřejmě odpovídá malému rozlišení 300k, takže profi záběry nečekejte. Ale jako informace co se děje za vozidlem je to dostatečné.

Pokusím se udělat fotodokumentaci, jen se mi teď nechce hrabat auto ze sněhu.

Dotovaná elektronická cigareta za 490 Kč: nenech se omezovat, kuř kde chceš. www.KurKdeChces.cz

09 led 09, 14:19:43
Uživatel

Odpovědět s citací
Ahoj.
Ja jsem lempl, jeste to nemam. Muzu jen popsat dojmy z vyrobku. Je to samozrejme s Ciny, ale nevypada to nejhur. Vyhodou je, ze kamerka je v te platli na cepech, mohu tedy nastavit vertikalni uhel pohledu, jestli budu mit pri maximalnim natoceni v zaberu i naraznik nevim. Je pravda, ze ten otaceci valecek, ve kterem je umistena kamerka, neni v cepech dost tuhy. Kdyz ho natocim do krajni polohy, ma tendenci se samovolne vracet diky tuhosti privodniho kabelu. Ten je veden primo dirou do valecku, nikoliv skrz cep. Snad dodam aspon fotky - detail toho, co jsem ted popsal.

13 led 09, 8:07:44
Uživatel

Odpovědět s citací
Tak sem dnes montoval, kamera( ŠKODA ) JEŠTĚ NEMÁM V PŘEDU LCD čekám na dodávku tak sem to pustil akorát do stropáku na zkoušku myslím že to bude OK

ObrázekObrázekObrázekObrázek

28 pro 10, 12:15:17
Moderátor

Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 96 kW r.v.2007
Odpovědět s citací
Heský :smt023 :smt023 .

Ford Galaxy 2.0 85kW 1997 prodáno

28 pro 10, 14:11:47
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 96 kW Trend 2007
Odpovědět s citací
ahoj!....ta parkovacia kamera super!...a v kombinacii s parkovacimi senzorami to uz je zabava cuvat :smt023 ....mozno by pre tych co nemaju na zadnom okne farebnu foliu,stacilo prilepit taku specialnu foliu-(rybie oko) 30x30cm...v ktorej potom vidite priestor pod zadnymi dverami..... folia sa pricucne na okno a tym,ze vytlacime spod nej vzduch,sama na okne drzi...jej cena je okolo 300czk....http://www.najautodoplnky.sk/eshop/produkt/1695 -toto mam na mysli,alebo zadajte do vyhladavaca"sosovka na zadne okno"

29 pro 10, 0:47:33
Uživatel

Auto: VW Sharan II 1.9 TDi PD 85 kW
Odpovědět s citací
Mám kameru v podložce SPZ, takže se dívá šikmo dolu. Má úhel záběru 170 ° takže vidím celý nárazník včetně rohů a asi 2 m za auto, což je dostačující. Jak bylo napsáno, spolu se senzory to nemá chybu. Kupoval jsem ji na Ebay v Šanghaji a platil přes PayPal. Došla za 14 dnů a přišla na 1450 včetně dopravy. Zapojil jsem ji do 2 dinového rádia a přidal vypínač,kterým si ji můžu zapnout kdykoli. ;-)

29 pro 10, 7:51:44
Uživatel

Odpovědět s citací
Tak dnes dokončeno

Obrázek

09 led 11, 19:14:12
Uživatel

Auto: ŠKODA OCTAVIA COMBI 1.6 75KW 2002
Odpovědět s citací
Pekny Petre !!!!! je to bomba, jses hracicka. :smt023

FORD S-MAX, budoucnost

-----------------------------------------------------------------------
www.rallycross-chabarovice.wbs.cz

09 led 11, 19:22:52
Profil ICQ
Uživatel

Odpovědět s citací
Tak to je fakt parada. Ja jsem nainstaloval tu cinu, o ktery pisu v prvnim prispevku - vubec to nema ostrej obraz, protoze kryci sklicko se furt spini a mam pocit, ze ten svincik natekl i pod nej :-x . Jeste to zkusim vycistit, ale s timhle to urcite nepujde srovnat :smt023 .

11 led 11, 10:39:46
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 2.0i 85 kW r.v.1996
Odpovědět s citací
Ahoj, nechci zakládat zybtečně nové vlákno, tak se zeptám tady:
Máte někdo zkušenosti s parkovací kamerkou? uvažuju o něčem takovém, protože mám na zadním okně tmavé folie a navíc reklamu, tekže při couvání, hlavně ve tmě toho moc nevidím :-(

29 zář 11, 22:59:38
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další