Logo
Poslední návštěva: 25 čer 18, 13:08:08
Právě je 25 čer 18, 13:08:08

E-shop http://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

[ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
 Neoriginál rádio 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Kamillo, mě do toho nemotej :-D já chci jen pomoci
Já si myslím,že je to spíše otázka pocitu a ne slyšitelnosti.Tak citlivé uši nemáme

30 srp 15, 7:53:20
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW 2001
Hugo a Pretor, kucí to není nic proti nikomu, ale jen - jak my tady na jihu Moravy říkáme - "takové dobrácké dotaz" :-D Všecko v dobrým, fakt :smt023 Bylo to psáno v duchu "...to, že to nevím, ještě neznamená, že to neexistuje...". Rád sbírám nové informace a poznávám, i kdyby to mělo znamenat, že se mýlím ;-)

30 srp 15, 21:03:11
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 2.3i 107 kW
To neviem .este som to neskusal .ale vsimol som si ze skladbach pocujem niekedy nejaky sum.alebo nejake zvuky.rozdiely v dynamike.ked to pustam inym nikto nepocuje nic.u usneho povedali akurat po vysetreni ze mam dirigentsky sluch.leze to do penazi.teraz idem do galaxy osadit reproduktory RTO.radio som zatial schopne nenasiel preto to pojde line in z toho sony prehravacu.

30 srp 15, 22:26:01
Uživatel

Ono taky jde o to jak to kdo ripne,kdo to moc neumí a nezná ty nej programy,tak výsledek nemusí být dobrý ani při Flac

Kamillo, já to ani tak nebral že by to byl nějaký "brutální útok" :lol:

31 srp 15, 4:09:11
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 2.8 V6 150 kW
No nevím, ale ripovat blbě snad už dneska ani nejde. Neřeknu dřív, kdy mechaniky měli problém s jitterem, ty doby jsou ale už dávno pryč. Záznam na disku je digitální. Takže ať dneska ripnu track na libovolné mechanice, CRC součet by měl být vždy stejný a je jedno čím, kde a na čem to ripuju. Ke sprznění dochází až při samotné kompresi. A zase je v podstatě jedno, jakým programem komprimuju, záleží na zvoleném kodeku a jaké mu nastavím parametry. To, že existují programy pro tupce, kde je jen jedno tlačítko, na které když se klikne, tak z toho zaćnou padat hotové mp3 je prostě špatně. Pokud si nemohu zvolit kodek a nemohu mu nastavit i parametry, tak to opravdu není správná cesta.
By-default, mp3 využívá lidského hluchu. Kdo ale nemá hluch, ale má sluch, ten rozdíly pozná. Jde o to, že při kompresi se ořezávají nízké a vysoké kmitočty. Ale díky správně zvolenému kodeku a správným parametrům, lze toto oříznutí posunout jinam, kde to opravdu fyzicky už neslyším.
Pokud vytvářím FLAC, tak toto je bezstrátový kodek, takže to co slyším ve WAVu, slyším i ve FLACu.
A nakonec, obrovský vliv na kvalitu hudby mají dnes i studia. Dnes je takový trend, že hudba musí být v první řadě hlasitá a až v druhé řadě kvalitní. Takže studia dělají to, že komprimují dynamiku. V lepšim případě hlasité pasáže prostě ztlumí a pak to celé komplet zesílí, v horším ty hlasité prostě jen uříznou. Výsledek je takový, že při poslechu takto zprzněných nahrávek mě po nějakém čase začne bolet hlava. Jako příklad se dají použít různé edice a reedice mnoha interpretů, kdy nějaká skladba byla nahrána a vydána před 20ti lety a pak postupně vycházela na dalších albech jako jsou různé best of a podobně. Když si pustím nahrávku původní a nově vydanou, člověk s hluchem uyslyší 2x jedno a to samé, člověk co má sluch, uslyší velký rozdíl. V původní dynamické nahrávce je slyšet mnohem více různých zvuků a tónů na pozadí, než dnes.

Ford Galaxy Ghia 2001 V6 150kW Tiptronic, LPG Tartarini Seq, nezávislé topení B5W-SC s EasyStart R+
Líitám jak utrženej ze řetězu, podle toho to taky vypadá: Obrázek LPG

31 srp 15, 14:52:02 Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

To je presne ono :D presne si to vystihol.

01 zář 15, 6:10:49
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW 2001
Ano ano, taky 100% souhlas s The.maxem :smt023

01 zář 15, 14:13:11
Uživatel

Viete mi poradiť nejaké Best of rádio? Zatiaľ mám rto reproduktory 8 ks. Subwoofer hertz 700watt rms.a dva zosilňovače. A nejaký kapacitor. Už mi chýba len rádio. Cenová hladina 1000eur. Malo by to byt z Nay elektrodom alebo alza. Alebo niekde kde sa to dá cez cetelem.

01 zář 15, 15:26:38
Uživatel

Jako asi bych koukal po značkách jako Alpine, Bose, JVC/Kenwood, Pioneer, případně ještě možná i Sony a naopak bych rychle zapomněl na různé Sencory, co víc blikají, než hrají. Já mám Kenwooda KDC-BT73DAB a jsem s ním vcelku spokojen. Kupoval jsem ho přez net buď z Anglie, nebo z Říše, už si nepamatuju, je to rok a pár dnů. Ušetřil jsem více než 1/3 ceny u nás. Po zvukové stránce OK, po vzhledové také OK, jen má mííííírně složitější ovládání, protože ubylo tlačítek, zato funkcí má mnoho. Zmizeli jednotlivá tlačítka pro přímou volbu předvoleb rádiových stanic. Ty se vybírají jedním tlačítkem (které si navíc vždy spletu s přepínáním rozsahu) a následně pohybem v 'menu' dalším tlačítkem. Prostě za jízdy prakticky nepoužitelné. Také ovladač hlasitosti by mohl být 'rychlejší'. Je sice fajn, že se používají binární spínače (dá se s nimi točit donekonečna, nemají doraz), ale než člověk ztlumí rádio z běžné hlasitosti na nulu, musím otočit snad 6x dokola. Poslední, co mě trochu štve je přepínání zdrojů signálu. Přepíání se provádí pouze jedním směrem. To by až tak nevadilo, pokud by těch možných zdrojů nebylo tolik, resp. pokud by se dali ty nepoužívané skrýt. Co si pamatuji, DAB, Radio, přední USB, zadní USB, CD, Aux, Bluetooth, Aha a vypnutí. Používám rádio, jak analogové tak DAB, zadní USB a hooooooooodně vyjímečně bluetooth audio. Zbytek mě jen zdržuje při přepínání. Jinak fakt spokojenost.
Co se týká audia, tak je tam DSP. Dá se tam navolit mnoho různých režimů. Nejdříve je dobré si zvolit typ auta (podle velikosti, sedan, kombi, van atd...). Je tam i volba na velikost (průměr) reproduktorů. Následně se dají volit i takové bejkarny, kde mají být jakoby virtuálně umístěny reproduktory. Pokud si je nechám třeba umístit nahoru, tak opravdu zvuk jakoby přicházel zepředu shora. Dá se tam i nastavit kolik centimetrů od jednotlivých reproduktorů sedíš daleko, takže DSP patřičně zpozdí jednotlivé reproduktory tak, aby zvuk ze všech dorazil ke tvým uším ve stejný okamžik (což mi ale zrovna u auta připadá už jako hodně přehnané).

Ford Galaxy Ghia 2001 V6 150kW Tiptronic, LPG Tartarini Seq, nezávislé topení B5W-SC s EasyStart R+

03 zář 15, 6:55:29 Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Áno tiež pozerám už niekoľko dní po Kenwoode.len sa mi zdajú rovnaké funkcie. Neviem ktorú modelovú radu. DDX? DNX? DNN? Určite 75% z toho nikdy nevyuzijem. Ide mi primárne o zvuk. A potom prehrávanie nejakých videoklipov. Ešte tak USB. A bluetooth. Toto akurát potrebujem v tom Kenwoode. A 7 palcovu obrazovku. Cena tam lieta od 800eur po 1500eur. Keď pozerám vlastnosti v podstate je tam napísané to isté. Takže neviem ktoré je to naj v pomere cena výkon. Pri parametroch ktoré ja potrebujem

03 zář 15, 16:21:40
Uživatel

Tak já to měl jednodušší. Chtěl jsem DAB+, hands free, 1DIN, slušný zesilovač a hlavně aby to neblikalo jak vánoční stromeček. Když jsem pak zjistil, kolik 1DIN rádií s DAB+ které umí jal L-band tak i III pásmo, výběr se v podstatě zůžil na kenwooda a pioneera. Pioneera mám doma aparát a pár dní po záruce mi přestali hrát pravé reproduktory. V servisu mi řekli, že oprava cca 6500kč, což bylo jen o 1800 méně, než cena recieveru. Teď už vím, že je tam spečené relé co odpojuje reproduktory, ale pořád nemám čas to kuchnout. Tak po téhle špatné zkušenosti jsem šel do kenwooda.

03 zář 15, 22:22:12 Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Ktoré rádio je novšie Kenwood DNN9250DAB alebo DNN91150DAB

11 zář 15, 18:01:50
Uživatel

měli by byýt stejně staré, ale DNN9250DAB by mělo mít lepší výbavu

13 zář 15, 13:35:35 Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Vraj je DNN9250DAB staršie. Mi povedali v obchode že sa pýtali distribúcie Kenwood. DNN9150DAB je najnovší model. Tak neviem. Jeden hovorí tak. Druhý tak.

17 zář 15, 9:24:51
Uživatel

Mám dotaz jestli tady někdo máte nějaké poznatky ohledně montáže čínského OEM rádia Ford s gps a dvd? Něco jako kam dát gps anténu, jestli pasují konektory na stávající co tam jsou od výroby včetně ovládání na volantu a aktivního napájení antény, kam se standartně dává USB konektor atp. Děkuji předem za rady. Mám :smt1133: s hranatým origo autorádiem Ford 6000CD.

11 bře 16, 10:41:36
 [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další