Logo
Poslední návštěva: 21 čer 18, 20:51:10
Právě je 21 čer 18, 20:51:10

E-shop http://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

[ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Postel do auta 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 103 kW automat
Tak to mě moc těší, že jsem mohl takto posloužit pro inspiraci.
Pokud budeš mít pak chuť tak sem hoď fotky nebo případně nějaké poznámky a postřehy, abychom mohli navzájem zdokonalit svoje díla :-)
Jestli budeš (nebo kdokoli) používat tu moji konstrukci, tak předem ještě upozorňuju na pár "špeků":
1.) Ta přední část (nad sklopenými zadními sedačkami) se vyplatí asi udělat spíš ze 3 dílů než ze 2. Tak jak jsem to udělal já, to vlastně bylo celé "plovoucí", aby se daly zvednout obě půlky, sice to nevadilo, ale přišlo mi to hodně neprofesionální. Když se ponechá uprostřed jeden díl o šířce cca 30 cm, ten se může napevno přidělat k podstavci, a obě postranní části se přidělají na pant a dají se zvednout. Výhoda toho je ta, že se to pak celé může dát i o pár cm výš, aby strop auta nebránil úplnému otevření.
2.) Přední rohy těchhle desek musejí být trochu zkoseny, jelikož při té výšce, kterou jsem zvolil, to akorát vychází do výdechů klimošky pro zadní sedadla. Stačí zkosení cca 10 cm x 45°.
3.) Já jsem dlouhej, tak jsem se snažil všemožně, aby postel byla 2 metry. Podle potřeby to není samozřejmě nutné dodržet. Nevýhoda dlouhé ložné plochy je v tom, že zasahuje nad okraj schránky v loketní podpěře, takže pak mi nešla při rozložené posteli otevřít. Napadlo mě jak tomu předejít - a sice ten střední díl udělat o tu potřebnou míru kratší, čímž tam vznikne takovej zub, akorát podle šířky toho kastlíku.
4.) Výšku podpěr jsem zvolil bohužel bez rozmyslu, takže jsem pak hořce litoval, že se mi pod to nevejdou PET flašky na výšku ani basa piva :shock: . Hlavně jsem to dělal podle rezervního kola (to už jsem psal, že nemám v autě rezervu ani dojezdovku, tak jsem si musel s sebou vzít jeden zimák). Takže rozhodně doporučuju udělat to vyšší - místa je tam pořád ještě dost a dost.
5.) Vyplatí se udělat záclonku, která se pověsí zhruba do místa před přední opěradla, protože jinak je to fakt jako za výkladem.
6.) Pro případ spaní v dešti jsem si myslel, že by mohly být praktické na oknech "ofuky", jelikož jsme samozřejmě museli mít pootevřená okna aspoň na 2 cm, abychom se tam neudusili, a když byl v noci slejvák, tak jsem to pak narychlo musel zavírat. No a jelikož mám všechno v elektrice, tak to znamenalo dávat klíček do zapalování, pozavírat okna, atd. Dost opruz. Ofuky by měly tomuhle zabránit.

Takže ať se dílo daří!

08 srp 12, 10:02:24
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW
Prodávám zrovna POSTEL DO AUTA ROZKLÁDACÍ jen za 1.500,-Kč a to je udělaná profesionálně - http://auto.bazos.cz/inzerat/24418732/P ... 109-cm.php

17 kvě 13, 8:01:01
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 2.0i 85 kW r.v.1999
Ahoj,
chystáme se na dovolenou. Jsme lezecká rodina, takže jezdíme od jedné lezecké oblasti k druhé s spíme venku nebo v autě. A protože máme malou dceru, tak jsem potřeboval zachovat zadní sedadla a zároveň udělat spaní. Finančně to nic nestálo, materiál - co dům dal. Třeba to někomu pomůže k inspiraci.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

12 čer 13, 15:09:15
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW r.v.2001
:smt023 SUPER! a,jak jsem již psala psala za pár kaček.
Má to velkou výhodu na skladnost,rozebere sa to a schová.

12 čer 13, 20:50:59 ICQ
Uživatel

Paráda! A vypadá to, že se pod to možná vejde i ta basa píva :-)

13 čer 13, 10:14:38
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 66 kW
basa píva se tam stopro vejde ;-) postel je cca ve vejšce 45cm a basa má jen 30cm,
stavim ted něco podobného až bude hotovo dodam fotky

15 zář 13, 23:08:23
Uživatel

Tak chlapci, letos jsem na dovolenou zkonstruoval novej model postele, tak se musím pochlubit!

Jelikož jsme neplánovali jet nikam daleko, troufnul jsem si vyrazit bez rezervního kola a s menšími zavazadly, tak jsem si říkal, že by vlastně muselo stačit, když se vyrovná ten rozdíl mezi dnem kufru a horní hranou sklopených opěradel zadních sedaček, což je cca 12 cm.

Obrázek

Tahle "vestavba" by byla v autě nastálo, byla by snadno vyjímatelná, a mohla by zároveň v sobě skrýt i úložné prostůrky na všelijaké drobnosti a blbosti (kterých všichni furt s sebou taháme mraky ale potřebujem je tak 1 až 2krát za život).
Trochu jsem měřil, vymejšlel, a nakonec to radši nechal všechno vyrobit od truhláře, aby to trochu vypadalo a nebyl to zase jenom takovej bastl zbouchanej na koleně.

Obrázek

Vyrobený to je z vodovzdorné stavební překližky, přes kterou jsem nakonec nalepil gumovou rohož (http://www.gumex.cz/prumyslove-podlahov ... 25198.html)

Obrázek

Zezadu se dá vysunout stoleček, což se ukázalo jako velmi užitečné, když takhle občas jíme v přírodě, do prostůrku pod stolkem se vejdou 2 kempinkový židličky, takže komfort nebývalej!

Obrázek

Takže teď mám vestavbu v autě nastálo, většinou vozím i matrace a spacáky, když se narychlo rozhodnu někam jet, tak to aspoň nemusím pořád vláčet sem a tam. Rozestlání postele trvá cca 2 minuty. Nevyndavám z auta ani roletku, takže na cestě je všechno zabalený v kufru a na první pohled není vůbec poznat, že jsme na cestách. Když pak necháváme auto zaparkovaný někde na odlehlejších místech, tak to aspoň nikoho zbytečně nesvádí.

Obrázek

Díky menší výšce oproti minulému modelu je to mnohem pohodlnější při uléhání, v pohodě si na posteli i sednu, což jsem ocenil právě na dovolené, když jsme na Šumavě museli kvůli vytrvalému dešti strávit v autě půl dne. Tenkrát jsme dokonce zvládli zabalit postel a vyrazit na cestu, aniž bychom vylezli z auta:-)

Jo, a nejdůležitější je, nezapomenout se za dobrou práci náležitě odměnit :-)

Obrázek

03 zář 14, 8:31:58
Uživatel

Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 96 kW r.v.2007 Automat
honzik_23: Tahle vestavba me pro takovy kratsi vylety prijde idealni a taky hodlam neco takovyho poridit. jestli muzu mit 2 dotazy: 1) kdyz si to nechaval vyrabet nemas k tomu nahodou najaky vykresy?
2) dostanes se nejak normalne k tomu prhlobenymu kufru? sice tam neni moc mista, ale pri bylo by skoda o nej prijit.

04 zář 14, 12:49:01
Uživatel

Rád odpovím, proto jsem to sem přece dával :-)

1.) Výkresy mám, ale momentálně bohužel ne u sebe, půjčil jsem to známýmu, kterej si to podle toho chtěl udělat taky. Až se mi vrátěj, tak je naskenuju a samozřejmě rád poskytnu.
2.) S přístupem k tomu úložnýmu prostoru, kterej je místo rezervy (to je asi ten, co máš na mysli), jsem si dost lámal hlavu, ale nakonec jsem došel k závěru, že ho radši oželím. Ono by se to sice asi dalo celý udělat tak, aby se tam dalo vlézt, ale bylo by to zbytečně komplikovaný - tím pádem bych totiž musel rozšířit tu střední část, takže byl by sice širší stoleček, ale zase by to asi ztratilo tuhost a zmizely by úložné prostůrky po stranách vestavby.
Ještě jsem zvažoval i možnost, odstranit víko toho úložného prostůrku, tím pádem by ve dnu kufru byla vlastně jenom jáma, případně to víko nějak upravit, ale nějak mě to neuspokojilo. Takže jsem se na to nakonec vykašlal a nevyužívám to.

04 zář 14, 16:27:03
Uživatel

Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 96 kW r.v.2007 Automat
Ok dikes, mel sem na mysli presne to co popisujes. s tim scanem to bude super nijak na to nechvatem(mam v umyslu to poresit pres zimu). diky moc

08 zář 14, 7:33:04
Uživatel

Auto: Ford S-MAX 2.0 TDCi 120 kW
No, to je super, hlavně ten poslední obrázek....manželka říkala..... zátiší s růžema....no, co bys na to řek. Sice to není ze sedmého schodu.... :lol:
Kde jsi letos byl? Já konečně autem v Chorvatsku.

08 zář 14, 18:48:42
Uživatel

Tak letos už jenom po Čechách. A musím říct, že mi nějakej vejlet do ciziny vůbec nechyběl. Pohoda, klid, no stress... A co si budeme povídat, všude dobře, doma nejlíp. Čím jsem starší, tím to tady mám radši a víc si to užívám. A jak se vám líbilo v Chorvatsku?

09 zář 14, 10:22:20
Uživatel

Auto: Ford S-MAX 2.0 TDCi 120 kW
V Chorvatsku bylo dobře, až na to počasí. Tři dny pršelo, byly bouřky, pak super. Voda 25°C.
Cesta dobrá, bez čekání ..Rakousko - dálnice, objížďka slovinské dálnice přes Maribor v pohodě.
Jinak Chorvaté dosti podražili.
Co se týče cestování tady u nás, no, byli jsme nedávno v ATC Merkur Pasohlávky a velké zklamání. Takže jsem měl trochu obavy a raději volil moře v dostupné vzdálenosti.
Příště asi Řecko.

11 zář 14, 9:29:53
Uživatel

Řecko mohu doporučit, jeli jsme autem a bylo to super.

12 zář 14, 12:34:20
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW
pokud byste měli zájem : http://aukro.cz/sharan-galaxy-alhambra- ... 04802.html

Naposledy upravil cermakvl dne 28 srp 15, 9:42:27, celkově upraveno 3

19 srp 15, 5:45:55
 [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další