Logo
Právě je 11 pro 18, 11:11:42

E-shop http://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 130 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
 Denní svícení 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 96 kW r.v.2007
Odpovědět s citací
kde je přímo senzor to nevím jinak třetí poloha na vipínači a světla mi rosvicí hned po zapnutí klíčku tak nač hyzdit auto přídavnými deními světli . :smt023 :smt1133:

02 črc 10, 14:45:09
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2007
Odpovědět s citací
Mozna blbnu, ale mam dvy tipy kde je senzor sviceni: bud je to takova ta "bulka" za sklem na pristrojovce a nebo (nekde sem to mozna i videl v nakresu) neni to takovy to mrizkovany 4 jakoby svetlo v reflektorech - od svetel ke stredu vozidla

09 črc 10, 7:49:57
Profil ICQ
Uživatel

Odpovědět s citací
Dobesch píše:
Taky tenhle problem resim - nastesti ma znamej dilnu, kde mi to udela soucasne s naklupnimi preventivnimi opravami. Kazdopadne to prej konzultoval s nejakym clovekem od Forda a ten mu rikal, ze GIII uz to nektery maji primo z vyroby zabudovany (jen softwarove deaktivovany). Melo by se jednat o GIII od roku vyroby cca 2008. Ja mam 2007, takze mam smulu - prej prakticky jedina cesta jak to zjistit je Fordi diagnostika (i na ty to bylo -- co kdyby nahodou).

Pak by bylo zajimavy zjistit, kolik si za to ve Fordu reknou a zda priznaj, ze jen aktivovali funkci (nebo se budu tvarit ze tam 1/2 dne neco zapojovali).

No pokud to nemam zabudovany z vyroby tak se to da dodelat pomoci rele, coz je muj pripad. Tak uvidim kolik to bude stat.

Ja mam 10/07 a vo Forde tiez povedali ze treba to napichnut na PC a mozno to pojde. Spytal som sa na cenu pretoze otcovi na C3 to stalo 10 euri a vo Forde ma teda sokovali. Vraj ked to pojde cez diagnostiku tak 80 euri a ked to nepojde urobia to cez relatko a bude to stat 120 euri.
A kedze som ja clovek elektrikar aj vyuceny, nemam s takymto problem kupil som 3 relatka a 2 drziaky na poistky 13 euri a urobil som si to po svojom. Teraz mi to funguje tak ze ked zapnem kluc tam kde je normalne nastartovane zapnu sa mi svetla len vpredu stretavacie a nic ine ziadne parkovacky ani vzadu ani pristrojovka. Vypinac na svetla mam v polohe auto a ked auto zisti ze je tma zapne svetla a tym padom odopne tie relatka a funguje vsetko ako ma. Takze za slnecneho pocasia svietim len vpredu a len stretavacimi svetlami a ked zareaguje svetelny senzor ze treba svietit, rozsvieti mi to vsetko normalne ako ma byt.
Este to musim doladit lebo teraz sa mi svetla zasvecuju aj pri zhaveni a pod kapotou som nenasiel drot ktory by dostal napatie az ked motor bezi takze treba dokupit hladinovy spinac ktory sa aktivuje az pri zviseni napatia t.j. zapne sa az ked auto dobija teda motor vrci. A bude to celkom dokonale ak niekto chcete poslem Vam schemu ako to urobit.
A este jed detail. Ked svieta riadne svetla svietia slabsie ak ked su pripojene priamo na baterku. Asi preto tam mam este stale povodne ziarovky. Proste dostavaju len 12,5V aj ked je napatie 14,6V. Toto este musim doladit aj ja. Ja ho znizim pod 12V na denne svietenie staci ze svetla vidiet nemusia naplno svietit aby sa setrili ziarovky. Neviem ci to vsetky svetla tak lebo ja mam vpredu projekcne svetla teda tie sosovky ako na xenonoch byvaju a aj s natacanim do stran a osobitne prisvecovacie svetla.

22 pro 10, 10:15:44
Uživatel

Odpovědět s citací
No koukam, ze u Vas mate taky pekny zlatokopy v servisech. Me stala komplet diagnostika (pres toho znamyho/pribuznyho) 600,-Kč v autorizovanym servisu. Predpokladam, ze aktivaci by mu udelali mozna i zdarma nebo za par korun. Za 80€ by si to mohli nechat.
Silne mi to pripomina znamyho s Fabii, co mu ji lehce odreli v servisu a jako kompenzaci mu tam namontovali rele na denni sviceni (a teda opravili ten lak) jen za cenu materialu a praci si pry neuctovali. FAktura za rele byla na 1350,- Kc. pritom original rele se tehdy bezne prodavalo za 700.

JO A JINAK ZACINAM NESNASET DENNI SVICENI JEN PREDNIMA SVETLAMA, pripadne diodama. Ted v tom necasu sem jel parkrat za lehke mlhy nebo slusnyho snezeni po dalnici a neni bad to, kdyz se pred Vama vyloupne bile nebo stribrne auto, jehoz ridici se tahle vynozenost rozsviti po nastartovani a on to dal neresi.... takze zadek mu nesviti a za hnusneho pocasi je takove zjevivsi se auto neprijemne prekvapeni :evil:

22 pro 10, 10:52:30
Profil ICQ
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW
Odpovědět s citací
starý dobrý pravidlo... vidět a být viděn... už jsem potkal i pár kaskadérů, který neměli ani to denní svícení. v hustý chumelenici "úžasná" záležitost :-(

22 pro 10, 11:27:39
Profil ICQ
Uživatel

Odpovědět s citací
Dobesch
Tak to mas cistu pravdu je to naozaj neprijemne ked auto zozadu nesvieti. Mne senzor svietiel rozsvecuje svetla uz ked prestane svietit slnko teda ak je zamracene svieti cele auto normalnymi svetlami takze len za slnka svietim len vpredu. Co ma ovela viac hneva je strasne vela vodicov jazdi s hmlovkami. Ked je mokra cesta pekne to svieti do oci. Na to policajti proste seru. Ja som jazdil kamionom kedysi a ked som v nemecku svietil vecer hmlovkami stalo ma to 40eur lebo nebola viditelnost mesia ako 40 metrov. A to mi povedal policajt ze nabuduce mi da este kladivo aby som si ich sam rozbil ked ich neviem pouzivat. Bol mily ten policajt pekne sme si pokecali az na tu pokutu.

23 pro 10, 9:05:19
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 96 kW Trend 2007
Odpovědět s citací
ahojte! ja som myslel,ze to denne svietenie automaticke sa da cez menu aktivovat a deaktivovat.. '](*,)' ako to mam v renaulte napriklad....opravte ma ak sa pletiem.....a nie ze kvoli takejto prkotine treba chodit niekam do servisu,kde si za to vypytaju nekrestanske prachy... :?

my aktivovane automaticke denne svietenie mame(FG-05\2007)....lebo Silvia mi minule vola...."pocuvaj tatino...svetla svietia,ale palubka nie... :-( ...co je za problem?"....noooo musis manualne zapnut svetla...potom sa ti rozsvieti aj palubka... :smt041 :smt023 (vsetci sa stale ucime) :smt023

17 led 11, 11:45:30
Uživatel

Odpovědět s citací
Nie v computri sa to aktivovat neda ved tam mas 4 polozky aj to jedna z nich je nulovanie pocitadiel.
Takze svietenie bud elektrikar cez relatka alebo original ford servis to pripoja na computer a bud sa to da alebo nie aj to je mozne ze sa to nebude dat mi povedali a bude to stat 80 eur. No to ma teda mozu bozat v rit. Ale povedali mi ze ak to nepojde cez pocitac tak mi to urobia cez relatka za 120 eur. No neviem ci si myslia ze ludia kosia eura na travniku pred domom alebo co. Ja som elektrikar a urobil som si to sam. 3 relatka po 3,50 a 2 poistky aj s drziakom po 1,20. Ked dobre ratam stalo ma to 12,90 material a asi hodinka roboty.
Neviem ale ale teda mercedes co som mal to teda mal a cim dalej zistujem ceny tak mercedes bol ozaj asi lacnejsi na servis.
A navyse tu do ford computra sa nedostane hocikto. Teda len po nejaku uroven. Vedia zistit chyby nacitat diagnostiku ale to je vsetko. Nic dalej nejde. Len ORIGINAL FORD SERVIS.

17 led 11, 15:44:42
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW
Odpovědět s citací
tak jsem hledal kde je to čidlo na denní svícení a je to v dešťovém senzoru :smt041 . Tak stále nevím na co je uprostřed přístrojovky ta červená bublina :-k

17 led 11, 18:27:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Odpovědět s citací
Vies naco tam je??? To snima intenzitu svetla alebo lepsie povedane slnecneho svitu aby vedelo regulovat klimatizaciu. Takze ked je vonku riadne slnko bezi reguluje to klimu uplne inac ako napriklad vnoci ked je len teplo.
Senzor svetiel je tam hore na skle pod zrkadlom kde je aj dazdovy senzor.

27 led 11, 9:14:42
Uživatel

Odpovědět s citací
Čau všem :smt1133: denní svícení vyřešeno senzor jsem opatrně zdemontoval, přelepil černou páskou opět vrátil na místo a hotovo vše maká jak má :smt041 . Takže jednoduše řečeno ušetřil jsem minimálně 1500kč :mrgreen: . Hotovo za 15minut :smt023 .

31 led 11, 16:48:07
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW
Odpovědět s citací
to nechápu co jsi si přelepením senzoru pomohl, to ti svítí auto pořád.

31 led 11, 18:23:19
Uživatel

Odpovědět s citací
:-D ne jen když otočíš klíčkem nebo nastartuješ

31 led 11, 18:45:44
Uživatel

Odpovědět s citací
AKo si ho dal dolu? To je cele prilepene na sklo ci ako to tam drzi?

01 úno 11, 14:16:47
Uživatel

Odpovědět s citací
Musíš sundat krycí plasty, a pak je tam z každé strany ocelový úchyt, který odklop a máš to volné. Doporučuji odpojit senzor od el. konektoru.

01 úno 11, 16:09:05
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 130 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další