Logo
Právě je 27 lis 20, 9:59:12

E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Jakou halogen. žárovku do potkávacích světel = H7 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.2 TDCi 129 kW r.v.2008
Odpovědět s citací
Ahojte,
na Galaxy MKIII (rv 2008) mám halogen žárovky H7 jako potkávačky.
V průběhu času a střídání aut (služebních) jsem si uvědomil, že ty světla na Galaxy MKIII ve tmě prostě moc nesvítí. A není to jen můj dojem. Narazil jsem i na kolegu s S-Maxem, který jej má výrazně mladšího (rv 2014) a vnímá kvalitu svítivosti halogen světlometů velmi podobně jako já. Je možné, že je to konstrukcí samotného světlometu, který je svým návrhem někde u spodní hranice svítivosti?
Porovnávám s předchozím Mondeem MKII, kde světla svítily parádně i s obyčejnou žárovkou. Technická závada na samotných světlometech není zřetelná (i když reflektor po 12 letech už není to co býval jako nový), žárovky jsou správně usazené. I přímé srovnání s manželčinou Opel Corsou, která, i přes svůj věk a s viditelně více zažloutlými a matnými světlomety, svítí prostě víc i s obyčejnými žárovkami.

Je mě jasné, že jsou tu vlákna k žárovkám, ale ty jsou k Focusu/ Cmaxu, Kuga, Mondeo... Mě jde o vhodnou žárovku přímo pro S-Max/ Galaxy; zjistil jsem totiž, že stejná žárovka má v různých světlometech jinou svítivost/ dosvit/ výkon. LEDky nechci. Nejčastěji vychvalované halogenové žárovky z různých diskuzí na netu i z tohoto fora jsou tyto (typ žárovky H7 PX26d 12V 55W):
- Osram Original Line 64210
- Osram Ultra Life 64210ULT
- Osram Cool Blue Intense 64210CBI-HCB
- GE Megalight +90 %
- Osram Night Breaker Laser
- Osram Night Breaker Silver
- Philips X-treme Vision 12972XVS2
- Philips H7 Longlife EcoVision
- ...

Co byste tedy doporučili za konkrétní typ z dnešní nabídky trhu jako optimální kompromis mezi svítivostí/ životností žárovky a cenou pro S-Max/ Galaxy.
Díky.

30 říj 20, 19:27:50
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ]