Logo
Právě je 13 srp 20, 12:37:10

E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
 Xenony 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2006
Odpovědět s citací
Už jste někdo měnil xenonovou výbojku? Máte tušení jaká tam je? V návodu jsem se dočetl o žárovkách pouze klasických halogenových světel, specifikace a typ xenonové výbojky jsem v návodu nenalezl. Dnes mi na chvíli při přepnutí světel z automatu na parkovačky a zpět levý xenon zhasl, systém napsal závadu předního světla, tak jsem dojížděl 20km bez levého xenonu. Po příjezdu domů jsem zhasl a znovu zapnul na automat a najednou vše OK. Tak buď šotek, nebo se mi chystá xenon do věčných lovišť. Máte někdo podobnou zkušenost? Měnil jste je již někdo? Teď mi svítí světla již normálně.

30 bře 13, 21:53:03
Uživatel

Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 103 kW Titanium
Odpovědět s citací
Originál je Osram nebo Philips D1S 4300 kelvinů, já mám nedávno měněno a dával jsem Osram D1S 6000 kelvinů.
Koupeno zde : http://www.bixenony.com/xenon-vybojky/

z vlastní zkušenosti doporučuju koupit jen origo Osram a nebo Philips, s noname mám jen špatnou zkušenost a vypálené startéry.

31 bře 13, 10:51:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Odpovědět s citací
Super, díky za rady, nikde v žádném manuálu k autu jsem konkrétní typ výbojky nenašel. Snad to není komplikované vyměnit.

31 bře 13, 15:11:16
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.2 TDCi 129 kW
Odpovědět s citací
Jak pise MichalP je tam D1S vybojky nabizim zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=216312
neni problem je poslat. Vymena je jednoducha staci vyndat svetlo ven 2x sroubek na 30torx pak vyndas kratku a jses u vybojky kterou staci jen pootocti aje venku pak prehodis drzak te vybojky a nasadis na novou a opacnym postupem namontujes. Honza.

31 bře 13, 18:14:42
Uživatel

Odpovědět s citací
Super,díky moc za info, a cena 550,-- Kč je super. Já jen nevím proč mi včera chvíli nesvítila. Teď se chová naprosto normálně, a i několikrát jsem zhasl a rozsvítil a normálně svítí, nebliká, světlost nepoklesla, startuje normálně, tak nevím. A preventivně dát byť luxusních jen 1100,-- Kč se mi moc nechce. Takovýhle závady nesnáším. Buďto ať to klekne a nebo ať to na sobě nedává takhle všelijak vědět. Máte někdo zkušenost jak se Vám chovaly xenony než odešly?

31 bře 13, 20:13:21
Uživatel

Odpovědět s citací
Vsetcinou zacnou blikat nebo zmeni barvu zruzovi :-( i kdyz je pravda ze me galaxy je 5te auto s xenonama a nikdy jsem nemel problem ale vim to z prace kdyz prijede zakaznik na opravu. :-D
To tve blikani bych nechal projevit jestli se to bode opakovat zatim bych to neresil. :-D

31 bře 13, 20:23:31
Uživatel

Odpovědět s citací
OK, díky za rady. Snad až mi to klekne tak budou ještě výbojky k mání :-D . Udělalo to jen jednou a teď se tváří vše ok. Tehdy mi to hlásil i palubní PC že jako problém s předním světlem. Tak uvidíme. Snad to neodejde někde daleko od domova.

01 dub 13, 0:08:55
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 96 kW
Odpovědět s citací
Zdravím všechny.
Prosím, máte někdo zkušenost s intenzitou osvětlení na Galaxy III při použití halogenek vs. xenonů? Dokázal by někdo zhodnotit, jestli je to velký rozdíl?
Máme Galaxy II a výbojky. Svítí parádně. Uvažujeme o Galaxy III, ale většina inzerátů s r.v. cca 2010-2011 je s halogeny. Světla mají celkem velké paraboly, tak by možná mohly svítit i tak dost. Uvažuju, jak silnou preferenci výbojkám dát.
Díky moc.

Joe

21 úno 20, 13:48:49
Uživatel

Odpovědět s citací
No ja bych galo bez xenonu nechtel sviti to opravdu parande. Bohuzel nemam osobni porovnani s autem bez. Urcite doporucuji xenony. :-D

22 úno 20, 12:51:51
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Odpovědět s citací
Já mám sice s halogenama,také nemohu rovnat,ale jsem spokojen.Vidím velmi slušně a to mi řekl i syn který má mondeo kombi 2015 ve xenonu že mi to svítí parádně,až se diví.Tak nevím.Jasné je kdo jezdí a jezdil se xenonama,že nebude chtít jinak

24 úno 20, 14:58:11
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 100 kW, 2014
Odpovědět s citací
tez mam "pouze" halogeny a ani moc nepouzivam dalkove - sviti fakt dost obstojne (srovnani mam pouze s jinymi halogeny, kdy jsem naopak jezdil temer trvale s dalkama a s potkavackama toho nevidel moc). Xenony jsou asi neco jineho, jak se jiz psalo vyse, ale studenemu a/nebo uzkospektralnimu svetlu jsem osobne na chut zatim jeste stale neprisel a oci se bouri (ze stejneho duvodu mi nevyhovuji ani LEDkove).

20 kvě 20, 2:19:12
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ]