Ford Galaxy
https://www.ford-galaxy.cz/

Service oil na displeji
https://www.ford-galaxy.cz/viewtopic.php?f=21&t=5781
Stránka 1 z 1

Autor:  Barchetta [ 19 pro 13, 18:57:16 ]
Předmět příspěvku:  Service oil na displeji

Asi před týdnem mě vyděsila hláška "service oil". Protože ford servis byl nedaleko (konkrétně Milovice u Hořic - Charouz) zajel jsem tam na dotaz. Ještě doplním, že jako první jsem tam dolil cca 2dcl oleje ze zásoby co vozím v kufru. Prvně mě napadlo že je tam oleje málo. No dojedu do Fordu,kde mi technik řekl, že pokud mám od výměny najeto cca 7tkm, jedná se pravděpodobně o nevynulovaný servisní intertval a popsal vynulování - viz známé sešlápnutí pedálů. Moje otázka však zní, zda někdo zcela jistě ví, jak se interval počítá - zda je tak chytrý že počítá počty startů, provoz na krátké vzdálenosti, či viskozitu oleje, nebo jen čas, či jen km. Po vynulování serv. intervalu je vše ok. Otázkou zůstává zda neničím motor. K oleji - originál ford, motor 2.0 tdci 103kw, prostě třen co tam patří a má se měnit po 30tkm, - raději ale měním po 15ti tkm. K provozu ještě napíšu, že teď jezdí hodně cukačky, domov - škola - práce, den co den, cca 3km tam i zpět. Jde mi tedy o to, co přesně mi hláška oznámila, a zda olej nevyměnit, i když má najeto 7tkm a je to long-life, a není tam víc jak půl roku - nulování serv intervalu jsem tehdy dělal já podle popisu zde na fóru, displej tehdy oznámil, že vše vynulováno.

Autor:  ls1 [ 19 pro 13, 21:10:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Service oil na displeji

Většinou to dělaji časté regenerace DPF(nafta se dostává do oleje a zvedá hladinu) potom se objeví tato hláška.Zkontroluj si hladinu a přítomnost nafty v oleji.

Autor:  ondrej.kuc [ 15 čer 17, 6:57:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: Service oil na displeji

Na počítači se mi objevuje každé 3 až 4 týdny hlášení SERVIS OIL. Olej tam je, tak to smažu pedálama, ale stále se to opakuje. Byl jsem s tím v servisu (ne Ford), ale nic nezjistili. Nemáte ponětí, co to může být?

Autor:  kasilek [ 15 čer 17, 15:12:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: Service oil na displeji

A nemas ho tam moc jestli spravne funguje regenerace. Pak muze vyhonotit vymenu.

Autor:  vrsovsky [ 14 čer 19, 7:50:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: Service oil na displeji

Zdravím všechny :smt1133: . Včera jsem si vyměnil olej a potřebuju vyresetovat interval - svítí mi na display service oil. Asi jsem úplně mimo )to dělá to teplo), ale nemůžu nikde najít ten návod jak vymazat interval. Zkusil jsem sešlápnout pedály a tl.OK a pak zapnout klíček a dostal jsem se do TESTovacího módu, ale nevím jak smazat ten olej. Poraďte někdo prosím.
Dík

Autor:  Lada [ 14 čer 19, 15:19:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Service oil na displeji

viewtopic.php?f=21&t=1990&start=15

Autor:  Nygel [ 01 úno 20, 7:13:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Service oil na displeji

Ahoj... Pročetl jsem celé fórum a nenašel jsem jak vymazat hlášku "service oil" u automatu se startováním tlačítkem... Když budu mít sešlaplou brzdu, auto začne startovat... Děkuji...
p. s. Pokud jsem to přehlédl, tak se omluvám...

Autor:  Nygel [ 08 úno 20, 11:42:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Service oil na displeji

Tak u startování tlačítkem je postup takový, že se nejdřív zmáčkne tlačítko start, pak se sešlápne brzda a plyn... Cca po 5 vteřinách se na display objeví hláška ve smyslu začátek resetovaci sekvence, potvrdit tlačítkem ok a pedály se stále drží... Po dalších cca 20 vteřinách se objeví hláška ve smyslu reset dokončen, potvrdí se tlačítkem ok a je hotovo...

Autor:  vrsovsky [ 16 úno 20, 9:28:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Service oil na displeji

Ahoj, nevíte jestli to funguje taky u Kuba. Já mám Galaxy s klíčkem a postup je mi jasný. Přítelkyně má 5 let starou Můžu s tlačítkem a nevím jak smazat interval oleje. Poradíte někdo?

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/