Logo
Právě je 22 zář 18, 5:32:09

E-shop http://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Revize elektro na RD 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW
Odpovědět s citací
Pánové,
věřím že tu mezi vámi bude i nějaký zkušený elektrikář,takže dostanu radu.Chtěl jsem nechat na RD udělat vstupní revizi elektro.Elektroinstalaci včetně zapojení rozvaděče dělal elektrikář na živnostenský list.Revizní technik ale vyžaduje,že rozvaděč (podružný) musí mít typový štítek,prohlášení o shodě atd...(ani nevím co vše chtěl).Skříňka rozvaděče prohlášení o shodě má,osazení v rozvaděči také vše schváleno pro použití v čr.Elektrikář pouze rozvaděč osadil jističi,chrániči atd. a celou instalaci oživil.Mám i jednoduché blokové schéma rozvaděče a celé elektroinstalace ale kvůli tomu štítku stojím.Teď nevím,jestli je to jen buzerace,nebo čeká na nějaké všimné (je to zaměstanec firmy,ne soukromník).Prý se měl celý rozvaděč nechat udělat předem u profesionální firmy,osadit komponenty a pak dělat instalaci.Ale není mně jasné,když během stavby se udělá nějaká změna,například se změní počet světelných okruhů tak co pak dál.To se opravdu při instalaci musím řídit nakoupeným rozvaděčem se štítkem a žádná pozdější změna není možná.Dík za každou radu.

18 lis 16, 16:04:18
Administrátor

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2012
Odpovědět s citací
Oni revizáci rádi vysíraj. Nedávno jsem dělal plyn a taky vymýšlel,tak jsem mu řekl,že si nechám udělat revizy jinde a ono najednou to šlo. :smt116 Každá další změna by měla podléhat revizy. Je to tak jak píšeš,čekaj na všimné a dělaj ze všeho vědu.

18 lis 16, 16:46:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 103 kW automat
Odpovědět s citací
Zkus se poptat na tzb-info.cz, většinou tam v diskuzích odpovídají odborníci, bez nebezpečí, že někdo chce úplatek :-) Jinak rozvaděč by měl mít určitě Protokol o kusové zkoušce, ale záleží asi na tom, o jak velký a složitý rozvaděč se jedná. Např. v bytě se běžně dělá jenom PL-ka s jističema a ještě jsem si nevšiml, že by na to někdo vystavoval protokol o kusové zkoušce. Dělá se to zpravidla přímo na stavbě, takže se nejedná o nějakou dílenskou výrobu v pravém slova smyslu.
Podle mě by stačilo se domluvit s nějakým elektrikářem, který má živnostenské oprávnění i na výrobu rozvaděčů, ten by měl být schopný tohle vše zajistit.

21 lis 16, 13:19:03
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ]