Logo
Právě je 22 zář 18, 13:22:56

E-shop http://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 Ford Galaxy III 2.0TDCi Titanium - tržní cena 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy 2.0 TDCi 120 kW Powershift
Odpovědět s citací
Ahoj,

nevím jestli téma otevírám ve správné sekci, protože třeba ani prodat nechci :-) Jde mi hlavně o stanovení aktuální tržní ceny mého vozu.

V únoru 2015 jsem si pořídil Ford Galaxy 2.0 TDCi 120kW Titanium Powershift (polokůže, střešní nosič, startování tl. a premium sound system), 1. uvedení do provozu únor 2012, tedy cca 3 leté auto. V té době mělo najeto cca 182 tis. km. Dovezeno bylo z Itálie, kde auto provozovala leasingovka Arval. To pro mě byla řekněme záruka pravidelné údržby vozu a také toho, že nejspíš nebudou stočené km. Těch cca 180 tis. km je taky poměrně velkorysý roční nájezd. Byl jsme překvapen jak zachovalý byl interiér a taky mechanika vozu. Ve 180 tis. byly udělány rozvody, kontrola a výměna oleje v převodovce, ve 185 tis. olej v motoru a filtry.
Auto jezdí celou dobu bez jakýchkoliv problémů a během doby co ho mám tedy 2,5 roku a nějakých 32tis. km jsem dělal 3x olej, letos brzdy (všechny desky i kotouče), letos nová baterie. Jinak je doděláno a v TP zapsáno TZ (odnímatelné) a dodělány jsou zadní sensory a denní svícení. Jo a letos jsou nové letní pneu R17. Takže z mého pohledu je to auto, co v nejbližší době nepotřebuje žádnou údržbu.
Letos jsem si říkal, že je tak akorát čas vyměnit ho za novější model, hrozně jsem byl ale překvapený jakou mi nabídli cenu na protiúčet. Když projdu tipcars, tak auta z toho roku se nabízejí cca za 300+ tis. a nájezd je opravdu rozmanitý (když bych si řekl, že 50% nabízených aut je stočených, tak ani těch mých cc 212 tis. není žádný extrém). Ta cena, co mi nabídli se tak liší od mé představy, že si radši auto nechám a na novější se vykašlu - vím co mám a fakt to prodávat nemusím.

A tedy jednoduchá otázka - jaká si myslíte, že je reálná prodejní cena mého vozu?
Pokud byste chtěli více info, je tady diskuse nebo SZ.
Pokud byste měli zájem, je tady SZ.

Díky za názor

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

09 srp 17, 21:14:51
Administrátor

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2012
Odpovědět s citací
Na protiúčet a výkup nikdy nedostaneš tolik jak za prodej. Bazary musí z něčeho taky žít. :mrgreen:
Denní svícení jsi dokupoval nebo bylo již na autě ?

09 srp 17, 21:31:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Odpovědět s citací
Dokupoval, je to MS Design, ale ty jejich lehký nestaly za nic a tak jsem trochu experimentoval nakonec instaloval světylka od Helly.
Tak nějak si uvědomuji, ze bazary musí z něčeho žít, ale ze potřebuji k životu až tak moc ... :shock:

09 srp 17, 21:55:25
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW
Odpovědět s citací
Ahoj, máš to pěkný, já bych pod 350 nešel. Těžko soudit když auto nevidíš, ale z fotek vypadá zachovale. Viděl jsem jich spousty když jsem sháněl a někdy jsem nevěděl jestli si dělá dotyčný prodejce srandu nebo jestli to myslí vážně. Galaxyn je plno, ale fakt hezkých a v nějaké výbavě je jich málo. Protiúčet a výkup je zlodějina. Dají ti tak 3/4 prodejní ceny. Zvednou ti auto na zvedák a začnou ti ukazovat co je všechno špatně a nakonec zjistíš, že máš podle nich úplný vrak =D... nabídnou ti 300, pak to vezme na diagnostiku, projde si pojištovny, pojistné události, vrátí se a řekne, že to nechce ani za těch 300. Že by dali max 280 a ani to se jim nelíbí, protože takové auta nekupujou. A pak ho naleští a vystaví za těch 350 TOP STAV.

má zkušenost... prodával jsem auto jednomu nejmenovanému většímu bazaru, vím co jsem prodával, bylo to auto mé přítelkyně, která ho kupovala jako nové, mělo najeto 85.000km za 7let a pravidelný servis, všechno v pořádku, tržní cena 150-160tis, nabídli 120 a po prověrce dali 100... potřeboval jsem ten den peníze tak jsem jim to tam nechal, ale už nikdy více. Všechno má svého kupce, jen musí člověk počkat a nedát se.

09 srp 17, 21:59:14
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Odpovědět s citací
To denní svícení je úžasný :shock:

MS Design to myslíš ty slováky za 440 éček??
A nějakou stránku kde jsi je koupil?

10 srp 17, 19:39:36
Uživatel

Odpovědět s citací
ten MS design jsou Rakušani (www.msdesign.at, www.ms-design.com), nějak ale změnili portfolio a to svícení už na těch jejich stránkách stránkách nemůžu najít. Na googlu se ale něco najít dá.

Dlouho jsem špekuloval, jak to vyřešit a tohle se mi líbilo asi nejvíc. Když jsem se ale dostal k ceně, tak jsem šel do kolen - na naše to bylo něco jak píšeš tj. nějakých 14-16 tis. a snad se to ani přímo koupit nedalo, myslím, že to distribuoval a montoval přímo Ford. Měl jsem ale štěstí a sehnal jsem to na ebay za nějakých 100 liber. Jenže ty LED asi za moc nestály, je jich tam hromada po dvojicích nad sebou, po cca 3 měsících v provozu to začalo blikat a potom něco zhaslo úplně :-(
Znovu jsem to rozebral a kámoš na to koukl, zkusil koupit nové LED nainstaloval to a po dalších cca 2 měsících odešla základní deska v tom světle.
Takže znovu ven a místo toho jsem tam namontoval světla od Helly, myslím LEDay Flex II - to bylo jediné, co jsem dostal do té štěrbiny a mohl to volně nasměrovat a natočit dopředu. Není to sice designově tak čisté, ale už to svítí super.

10 srp 17, 22:17:31
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 1.6 TDCi 85 kW
Odpovědět s citací
Ten plast kolem mlhovek s tou drazkou pro denni sviceni by se dal nekde sehnat , asi to bude celý nárazník ? Ale asi ne u forda bo to by byla palka ...

Obrázek

12 srp 17, 15:44:19
Uživatel

Odpovědět s citací
nn, není to celý nárazník, je to opravdu jenom plast s otvorem, kam se zastavují ty LED pásky. Je to součástí celé sady od MS Designu. Do origo nárazníku se musí vyřezat jenom otvory, protože zástavbová hloubka těch LED světel je větší.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

14 srp 17, 9:29:57
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ]