Logo
Právě je 20 čer 19, 15:19:42

E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Dětská autosedačka G I 
Autor Zpráva
Administrátor

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2012
Odpovědět s citací
Záleží co preferuješ. Nová dětská kvalitní autosedačka bude podle mě bezpečnější než 20 let staré integrované sedačky. My jsme používali nejdřív vajíčko a když holka povyrostla tak jsme ji dávali do integrované sedačky. Ted sedí na integrovaném podsedáku.

08 úno 17, 16:37:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 66 kW r.v.1996
Odpovědět s citací
Já se ptám, protože mám dcerku cca 20kg v klasické sedačce, a budu potřebovat pro druhou cca 10kg. Jestli mám koupit zase klasiku či integrovanou. Finančně to vyjde stejně.

08 úno 17, 17:41:59
Administrátor

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2012
Odpovědět s citací
Kup to co uvážíš za vhodné. ;-)

08 úno 17, 17:53:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Auto: VW Sharan II 1.9 TDi PD 85 kW
Odpovědět s citací
Ahoj, z vlastní zkušenosti vím (synek 12Kg), že je lepší koupit novou autosedačku a to ideálně pro tuto hmotnostní skupinu, tedy 9-18kg.
Jednak z 80% cesty nám prcek prospí v autě a většina těchto sedaček jde polohovat...
Integrovanou originál jsem měl (II model - nevím jestli se liší kostručně s I), ale ta moc polohovat nejde a mám pocit, že dokonce v manualu je zakázáno ji více naklánět, pokud se mýlím, tak někdo opraví :-)
Jedinou výhodu těchto integr. vidím v tom, že se nemusí nic předělávat, pokud povezeš dítě na kratší trasy nečekaně, nebo využití podsedáku.

VW Sharan II 1.9 TDI 85KW ... ,EX - FORD GALAXY 2.0DOHC + LPG

08 úno 17, 20:53:18
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 81 kW
Odpovědět s citací
Integrované sedačky mám v autě 4 ks, ke dvěma i límec kolem hlavy. Do středové sedáku, v druhé řadě jsem dodělal samo navíjecí pás asi z sag II. Naviják je daleko praktičtější a i bezpečnější, vždy je pás napnutý. První výhoda integrovaných sedaček je, že v autě běžně nic nevozím, žádné bobky atd. Kdekoli, klidně nečekaně, může žena vzít do auta i kamarády dětí... Dvě starší děti jezdí na integrovaném bobku s límci, určitě je to bezpečnější (pás není přes krk) a pohodlnější při spánku. Nejmenší dítě na dlouhé cesty jezdí v externí sedačce. Na krátké trasy jezdí na bobku s límcem a nejstarší jen na bobku už bez límce... Jinak po vajíčku, je asi lepší jako první sedačku mít externí, dle váhy dítěte. Většina integrovaných sedaček má zlámané čepy na zadní části. Funguje i bez nich, ale divně se vysunuje zádová část vpřed. Dva kusy sedáků v barvě vozu se sedačkami uvnitř stály každá 1500,- kč. Za další dva límce chtěly cca 1000,- kč/ks, to mi přišlo přehnané. Ale při použití 5ti bodové integrované sedačky na malé dítě je límec nezbytný, i při prvním používání bobku je límec dobrý. Díky naklápění integrovaných sedaček vzad, včetně naklopení externí sedačky (sedáku), děti useděly - prospaly, na zátah cestu trvající 22 hodin s nájezdem 2100 km. V běžném osobáku si to v 5ti lidech nedovedu představit.

12 úno 19, 21:18:11
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2