Logo
Právě je 10 dub 20, 11:06:44

E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Klíče 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 2.8 V6 150 kW
Odpovědět s citací
To že po výměně baterek už bliká LEDka je dobře, to že ale centrál nereaguje může být právě tím nakódováním. Nejdřív chce zkusit to znova naučit, když to nepomůže, pak teda shánět jinej klíč/elektroniku. Pokud by fakt ta elektronika odešla a v autě nemá alarm, tak bych to ai nehrotil a koupil nějaký externí dálkový, prodává se to za pár stovek a je to i s vystřelovákama.

Ford Galaxy Ghia 2001 V6 150kW Tiptronic, LPG Tartarini Seq, nezávislé topení B5W-SC s EasyStart R+
Líitám jak utrženej ze řetězu, podle toho to taky vypadá: Obrázek LPG

21 led 14, 23:48:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Auto: Ford Mondeo 2.0i 107 kW LPG magic
Odpovědět s citací
tady se řeší věci, ktery už historicky byli na foru řešeny už mockrát, zkuste hledat než se ptáte...

21 led 14, 23:51:02
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 96 kW
Odpovědět s citací
Jenom taková drobná zkušenost. V jednom klíči mi chyběl čip, koupil jsem si nový, nechal si jej naprogramovat a současně jsem koupil nové baterky. LEDka sice blikala, ale DO nešlo spárovat.Byl jsem potom v servisu instalovat zabezpečení a při předávání auta mi jen tak mimochodem řekli, že nastavili DO, ale museli vyměnit baterku...

22 led 14, 19:59:12
Uživatel

Odpovědět s citací
Dneska jsem si vzpomněl že mám koupený z ebaye vystřelovák, tak jsem ho naučil. Je to 7M3 959 753, je to to samé jako 7M3 959 753F. Na ebayi to prodával jako klíč z nějakého seata, ale alhambra to nebyla. Tyhle klíče se ještě vyskytují na T4kách, kdyby to někdo taky sháněl. Vyměnil jsem tam jen transpondér pro imobilizér, v klíčniství mi tam zkopírovali transpondér z klíče co mám doma jako záložní bez dálky, ale určitě by šek i naučit normálně. Transpondér byl asi za 150kč, klíč s dopravpu asi 800 (???) a nová planžeta. Na ebayi se dají najít i celé nové futrály i s planžetou za pár korun.

Ford Galaxy Ghia 2001 V6 150kW Tiptronic, LPG Tartarini Seq, nezávislé topení B5W-SC s EasyStart R+

27 bře 14, 19:38:59
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 96 kW r.v.2004
Odpovědět s citací
Kód:
http://aukro.cz/dalkove-ovladani-vystrelovaci-klice-jako-original-i4264673249.html

nemá někdo zkušenosti s funkčností?

27 kvě 14, 9:47:24
Uživatel

Odpovědět s citací
myslím, že se to tu už řešilo, sice to asi nebylo z Aukra, ale je to asi fuk. Normálně to funguje, stačí jen připojit.

27 kvě 14, 9:50:58
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW
Odpovědět s citací
Ahoj lidi mám prosbu mám II galaxe a mám poze 1 klíč - a nevím kde , nebo u koho mám sehnat náhradní docela by se hodil občas , děkuji za každou radu

24 čer 14, 5:52:54
Uživatel

Odpovědět s citací
Záleží jakej klíč chceš. Buď obyčejnej bez dálky, ten ti udělají asi v každém klíčnictví na počkání za pár korun. Jestli chceš s dálkou, tak to už bejvá dražší, takže hlídat inzeráty a koupit jetej, následně si nechat v klíčnictví vyříznout novou planžetu, případně ještě koupit i novej čip na imobilizér. Ten ale v klíčniství bejvá za ranec, já ho kupoval na netu taky za pár korun. Pokud chceš vystřelovák, tak ten fakt asi jedině z inzerátů, já ho kupoval na ebayi, následovala výměna čipu na imobilizér a vybroušení planžety, celé mě to okolo litru.

Když budeš hledat klíč v inzerátech, tak klíč musí mít frkvenci 433,92MHz a musí být od Siemensu. Klíče co mají 434MHz, nebo i když mají 433,92MHz ale Hella, tak to nespáruješ. Bohužel, v tomhle jsou klíče na SAG trochu unikát, co vím 100%ně, tak se používají stejné ještě na VW T4. Řešil jsem to tady: http://www.ford-galaxy.cz/viewtopic.php?f=20&t=460, tak ať se tu na klíče nezakládá další vlákno.

A nebo pokud nemáš v autě dálku, tak je asi nejlepší koupit sadu dálkového i s vystřelovákama, stojí to taky pár korun, odkaz taky ve vláknu co jsem teď psal.

24 čer 14, 7:02:28
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW
Odpovědět s citací
Vetřu se taky do tématu, koupil jsem tohle: http://www.auto-moto-elektronika.cz/Aut ... M3-959-753 dle popisu je to OEM náhrada originálního ovladače 7M3959753, mám originál dálku s nevystřelovacím klíčem, tj. označení by mělo být 7M3959753E. S prodávajícím jsem domluven, že mu klíč vrátím, když to nebude fungovat. Pročetl jsem celé tohle téma a pokud jsem to správně pochopil, za předpokladu, že mám DO se správnou frekvencí a kompatibilní, stačí postupovat následovně:

Dle návodu spáruji nové DO (pomocí původního klíče 3xodemknu auto, LED ve dveřích trvale svítí, vezmu nové DO, držím tlačítko pro zamčení a 3x zmáčknu odemčení a tím by mělo být spárované a mělo by odemykat a zamykat auto). Po té si nechám vybrousit planžetu (klíč) a zkopírovat čip k imobilizéru (stejně jako u klíče bez DO) a mělo by být vše funkční.

Hned na začátku mě zarazilo, že prodávající uvádí v popisu "Určeno např. pro vozy: Sharan, Alhambra nebo Galaxy druhé generace.", ale frekvence je 433 MHz, dokonce jsem na to chlapa telefonicky upozorňoval, ale prý to funguje, bral jsem to trošku jako chybu v popisu Navíc jsem našel v jeho nabídce jenom samotné DO do vystřelováku, v kterém uvádí, že je pro "Galaxy od roku výroby 2000"...

jenže...

... jsem ztroskotal hned na začátku, neboť se mi nepovedlo spárovat DO :-(

Ptám se, je můj předpoklad a popsaný postup správný nebo se pletu a pravdu má prodejce? Jde mi o to, že nemám problém mu klíč poslat zpět, ale rád bych věděl, zda já nedělám někde chybu... vycházel jsem z faktu, že 7M3959753 udává vše potřebné, včetně frekvence, navíc mě v tom utvrdil i the.max, když se mu to povedlo rozchodit... nerad bych řešil s prodejcem, že jemu to chodí a já jsem láma...

Díky všem...

P.S.: Stávající DO si nakonec, zatím, ještě nechalo snad říct, po prostříknutí kontaktolem (vím, vzhledem k technologii použité v DO se spíše jedná o placebo efekt :lol:), napružením kontaktů a lehkým podložením spínačů, ale zatím DO chodí... na víc jsem si v mých podmínkách netroufl...

31 říj 14, 23:45:06
Uživatel

Odpovědět s citací
Číslo sedí, ID čipů imobiliéru sedí, frekvence nesedí. Buď je to blbě popsané a je to opravdu 433.92, nebo frekvence je 433, ale pak nesedí číslo klíče. Imobilizér by sedět mohl, tyhle čipy se používají i v jiných klíčích.

Postup na 'naučení' máš stejný, postupoval jsem také tak. Napadá mne zkusit to u jiného koncernového auta (krom VW T4) které používá dvoutlačítkové klíče na 433MHz. Jinak na 433MHz mi google vyhodil, že je to 2.5 generace a používají to jednotky Hella (Siemens, jak jsem psal, má 433.92).

Zkusil bych to na oktávku I, Golfa atd...Postup 'naučení' je tam jiný, (až najdu) pošlu do SZ, aby to tu nikoho nemátlo.

01 lis 14, 1:13:25
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 96 kW
Odpovědět s citací
Komu nefunguje párování i když klíč svítí/bliká, zkuste zde uvedený postup - rozebrat klíč a mikropájkou projet lehce všechny spoje na tišťáku. Měl jsem z toho strach, ale nic jsem klíči neudělal a oprava zafungovala :smt041 :prayer:.

Je třeba být opatrný a spoje opravdu jen tak pohladit, jednu součástku na tišťáku jsem přímo odpájel a to jsem se teda modlil, abych ji správně napájel zpět. Zbytek spojů už jsem jel jak píšu, rychle se dotknout, žádné doslova pájení, chce to cit. Díky všem za rady :-)

23 úno 19, 15:44:40
Uživatel

Odpovědět s citací
Tak se pridavam k tem, kterym taky vypadl imo. Takze odemykam uz jen tim kovovym klicem, ktery je cely tenky. Nerozumim ale jedne veci, jaktoze tim tenkym klicem to jde a tim be imo to nastartuje a pak chcipne. Copak ten tenky klic v sobe ma imo?

26 bře 20, 11:27:20
Uživatel

Odpovědět s citací
Pokud máš na mysli klíč s dálkovým ovládáním, tam je zasunut čip k imobilizéru v "podkově" (spodku klíče). Pokud ti vypadne (že se ti odělí D.O. od podkovy klíče) nebo přestane fungovat, tak nastartuješ a po chvíli jak píšeš, ti to chcípne, jelikož IMO nevidí čip. U toho placatýho klíče mám vložený čip ze shora, jak je oko na kroužek klíčů.

28 bře 20, 11:19:29
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9