Logo
Poslední návštěva: 24 kvě 18, 5:07:42
Právě je 24 kvě 18, 5:07:42

E-shop http://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

[ Příspěvků: 14 ] 
 Vykřičník na displeji, kontrolky, imobilizer active, a další 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2006
Dnes ráno jízda jako vždy do města a zpět, Při rozjíždění a přeřazení na 2rych. st. to z ničeho nic chcíplo. Nebyl jsem si jistý, zda jsem nebrnkl o klič, protože jsem tak rychle opětovně za jízdy nastartoval a ani si neuvědomil zda jsem klíč vracel z druhé polohy. Pak ještě ve městě cuknutí a rozsvícení kontrolky ESP, bez reakce na tlačítko vypínání. Auto jsem projel asi 20 km a pak nechal stát před domem. V poledne jsem měl jet pro děti do školy, když jsem auto otevřel, nastoupil a otočil klíčkem. Najednou cirkus - svítící kontrolky snad všech barev, postupně nápis - něco o imobilizéru, nefunkční posilovač řízení , engine malfunction a ke startu - spuštění startéru vůbec nedošlo. Pak jsem opět vypl klíček a znovu zapnul - opět koncert a svítící a hlásící všechno co jen ten počítač umí. Pak jsem zkusil druhý klíč - napadl mě imobilizér (takto to dělala stará Felicia, když vypadl čip z klíče) Vše naprosto stejné. Odpojil jsem baterku, a nechal auto chvíli odpočívat. Pak jsem opět baterku připojil, auto odemkl a otevřel, zase start a stejný cirkus hlášení. Ke spuštění startéru opět vůbec nedošlo. Auto jsem nechal chviličku odpočívat a najednou nastartovalo. Popojel jsem a opět zdechlo. Šlo už však normálně nastartovat. Od této doby je vše naprosto OK. Jen nejsou nastavené dorazy oken (možná došlo k resetu po odpojení baterky, netuším) takže nejde druhá poloha ovladače - to už ale nastavím. Nicméně pak jsem autem před chvíli oět jel, a čekal co bude dělat. Vše je již však v pořádku. Možná jsem si vše zavinil sám - včera jsem auto umyl, voskoval a po zimě jsem vzal vodou i motor. Takže předpokládám že se to mohlo dostat i někde do elektroinstalace. Takže jsem blbec. K tomu dnes při otevření kapoty na čerstvě umytém motoru na plastovém krytu šlápoty od Kuny. Asi se na motoru hřála a kdo ví co tak provedla. Vše jsem zvběžně prohlédl, nastříkal odpuzovačem vlhkosti pro elektrovodiče, řádně motor projel a ohřál a uvidím zítra. Pokud jsem to zavinil sám mytím (ano jsem blb) doufám že to vyschne. Máte někdo obdobnou zkušenost? A dále, nevíte někdo o dobrém servisu se znalostí našich autobusů v okolí Dvora Králové nad Labem? PS - ke všemu jsem si utrhl plastovou kličku na otevírání kapoty - takže mám co shánět... Díky za případné názory, rady, doporučení...

02 kvě 18, 18:11:11
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.2 TDCi 129 kW
Videl bych to na tu vodu. Nejaka ztrata komunikace s motorem nebo ABS. Chetelo by to komplet diag co je vsude za chyby. A tu packu jsem tuhlens videl na aliexpresu. Uz to nemej :mrgreen: :mrgreen:

02 kvě 18, 19:19:11
Uživatel

Update - dnes ráno odemknu, otočím klíček a opět koncert, pak ještě 3x to samé, na po čtvrté normální start a cesta do práce...Kde ta zasr. voda je...snad neodešlo něco v elektronice
PS - snažil jsem se dát motoru vždy to nejlepší, údržba, čištění, mytí a teď to mám..
Dnes zkusím kompresor a foukat kam jen to půjde...
Kdyby měl někdo nějakou radu, nápad, budu za ni vděčný, diagnostika neukázala žádnou závadu.

03 kvě 18, 7:43:06
Administrátor

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2012
Motor zásadně nemáchat vodou, vůbec ničemu mytím neprospěješ naopak uškodíš !!! [-X
Zrovna můžeš porozpojovat všechny spoje, vysušit, a stříknout kontoxem.
Švára umyl motor před STK a běhěm dne koncert. Voda se mu dostala do ř.j. motoru a běhěm dne zoxidovala. :mrgreen: :lol:

03 kvě 18, 16:23:23 Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

No tak to mám pěkné vyhlídky. Kde má asi tak GIII řidící jednotku? Dnes jsem sundal kryt motoru, vyndal filtrbox, každý konektor sušil kompresorem, pak stříkl WD. Našel jsem reléovou skříň ale řidící jednotku ne a ne najtí.... PO čištění, sušení, mazání šel nastartovat normálně, bez problému, jenže včera to bylo taky vše OK a pak zase ráno problém...uvidíme co mi další dny přinesou..

03 kvě 18, 17:34:16
Administrátor

Jestli se nepletu tak by měla být někde pod levým světlem (schovaná za nárazníkem).

03 kvě 18, 17:46:33 Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.2 TDCi 129 kW
Mas pravdu levy podbeh dolu a je v takovem kastliku pridelelna k nadobce ostrikovacu

03 kvě 18, 19:13:55
Uživatel

Tak dnes ráno opět chyba, po několikátém startu již vše OK...
Rozdělány plasty, propracoval jsem se až k řídící jednotce. Ta ale zcela v suchu, vše OK. Pro jistotu prohřátí fénem, a prostříknutí konektorů. Pak vše smontováno. Při startu opět chyba, ale jen "engine malfunction", ostatní koncert se nekonal. Třetí otočení klíčku a motor běžel. Nechám nastartováno, jdu zavřít kapotu a motor zdechl. Ale už nebyl problém a na první dobrou startoval. Na pondělí jsem objednán do servisu, už se mi nechce věřit, že za tohle může voda....vše je v suchu...

04 kvě 18, 10:05:12
Uživatel

04 kvě 18, 10:27:50
Administrátor

Projdi všechny kostřící body v motorovém prostoru. Občas zlobí i konektor na budíkách.

04 kvě 18, 15:37:21 Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Task kostra mě taky napadla, baterie je nová a jak jsem zde četl i ta to někdy dělala. Nemá někdo náhodou schépa zapojení a rozvodů galaxe? Mnoho koster je na podběhu po levým světlem. Zde mám šrouby celkem rezatý a i očka koster jsou celkem zrezlá. Na to kolik má auto km, mě to dost děsí. Před tím jsem měl "megana grandtour 2001 dci" celkem 10 let a rez nebyla opravdu nikde...i odřený blatník byl bez koroze skoro rok než jsem se k jeho opravě donutil...
Galaxe máme rádi, je to super auto, ale co jsme do něho už dali, a to má fakt najeto jen 140tkm. Už byla spojka, dvouhmota, turbo...za 6 let co ho máme už stál tak 100.000Kč...jenže jiné auto se 7 mi místy s podobným motorem a spotřebou prostě není... (Sharan ani Alhambra ná nebere - možná chyba...)

04 kvě 18, 18:58:58
Administrátor

Očisti je a uvidíš, podle mě by to mohlo vyřešit tvůj problém.

04 kvě 18, 19:03:26 Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 1.8 TDCi 92 kW r.v.2009
Tak nevím,podle toho videa bych spíš tipnul některou řidicí jednotku,ta elektronika mění stav bez toho,aby se auto hnulo.Když bude někde voda,bude to dělat pořád,špatný kontakt na svorkách se taky bez pohybu neopraví.A jen dedukce,já mám GIII 1.8 TDCi 92kW,r.v2009,mám najeto 290000km a kromě rozvodů a oleje a filtrů se ještě nic neměnilo ,takže si myslím,že se na tom autě něco nepovedlo.Můžu se samozřejmě mýlit,ale chová se to opravdu divně.

06 kvě 18, 16:21:29
Uživatel

Aktualizace - od neděle vše OK, auto se chovalo bezproblémově. Nicméně dnes popojíždění po městě, vše v pohodě, až asi 5tý start, po delším stání s klíčkem v zapalování, nápis: "Imobilizer actve" a žlutý vykřičník. Auto normálně jelo. Po dalším startu již vše v pohodě. Kostry překontrolovány, očištěny, vše v pořádku...

10 kvě 18, 13:04:35
 [ Příspěvků: 14 ]