E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

"Omezení funkce prevodovky"

Servisní otázky a řešení technických problémů.
Ford Galaxy IV r.v. 04/2015 -
Ford S-Max II r.v. 02/2015 -
Odpovědět
mikisis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 18 říj 2012, 15:07
Auto: Ford Galaxy IV 2.0 132 kW

"Omezení funkce prevodovky"

Příspěvek od mikisis » 12 kvě 2024, 18:06

DObrý deň, mám Galaxy IV., 2.0 132 kw, 4x4, automat, r.v. 2016. Chcem sa opýtať, či s tým má niekto skúsenosť. Najmä pri silnejšej akcelerácii, ak auto chcem rýchlejšie rozbehnúť, vypíše mi správu "funkce prevodovky omezená, viz návod" a keď pokračujem v jazde, tak aj keď idem už len okolo 80-90, automat, prevodovka si robí čo chce, vyhodí ma do vysokých otáčok (4500), motor zhučí, ak mu jemne pridám plyn, tak ma podradí do nízkeho rychlostného stupňa a stále mi vyskakuje "omezená funkce prevodovky, viz návod". Keď zastavím, vypnem motor a naštartujem, auto ide v pohode, snažím sa mu veľmi nepridávať, nezošľapovať plyn. pedál....ale kedy ako.....jazdím tak i 200-300 km v pohode, a potom idem niekde na 10 km a začne mi to znovu robiť to isté. Proste nevyspytateľné. Zrejme to bude niečo z turbom: "na diagnostike vypisuje: Rozsah/výkon obvodu snímače polohy A regulace pretlaku turbodmychadla. Hodnota signálu obvodu snímače A polohy regulace preplňování turbodmychadla-zablokovan v nízkem stavu."
Mali ste už s týmto niekto nejaké skúsenosti?

zaqik
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2023, 19:56
Auto: Ford Focus 2018
Obdržel "To se mi líbí": 3 krát

Re: "Omezení funkce prevodovky"

Příspěvek od zaqik » 22 kvě 2024, 10:33

vypada to skutecne na navazny problem turba ... zkoukni hadice, mozna bude nekde prasklina

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host